Як «Петріоти» допомагають Україні відбивати масовані російські атаки і як зрадливо перестатиме їх постачати

Щодо допомоги Україні вийшов також матеріал у Politico

Роботи підкинули. New York Times: Вашингтон попередив, що незабаром не зможе постачати Україні ракети для Patriot. Взагалі посил матеріалу правильний, але у відриві від контексту звучить дико.

Контекст: друзі, з 1 січня США взагалі не постачає Україні жодного озброєння зі складів (а на папері ще з 1 жовтня, коли закінчився фінансовий рік). Все, що США можуть зараз постачати, – це за укладеними раніше довгостроковими контрактами в міру виробництва.

Жодних озброєнь з 1 січня – отже ні артилерійських боєприпасів, ні бронетехніки, ні ракет для Patriot. Це не новина, Білий дім неодноразово попереджав про це Конгрес і постійно закликав прийняти цей чортовий пакет на $61 млрд. Поки його не ухвалять, допомоги від США зі складів не буде.

Загалом цей матеріал NYT про те, наскільки «Петріоти» круті, як вони допомагають Україні відбивати масовані російські атаки і як зрадливо перестатиме їх постачати. Тож посил вірний/

Тепер щодо допомоги Україні. Там саме вийшов матеріал Politico. Не буду вдаватися в подробиці, цитувати окремих осіб, скажу загалом:

1) Переговори щодо міграційної реформи йдуть, вони відновилися у четвер після новорічної перерви

2) Наступна ключова дата – 19 січня. До цього моменту конгресмени мають ухвалити якесь рішення або знову його відкласти, оскільки з 19 січня знову насувається частковий шатдаун.

3) Консультації пройшли вже зі спікером Палати представників Джонсоном, Politico бачить у цьому деякий сигнал, що переговори просуваються, але термінів ніхто не дає.

Тепер щодо ракет для Patriot.

Недарма Німеччина, Нідерланди, Румунія та Іспанія 3 січня уклали контракт виробництва 1000 ракет для Patriot.

Недарма Японія перед новим роком зняла заборону зняла заборону на передачу ракет для Patriot для третіх країн Японія сама виробляє ці ракети, їй є що запропонувати.

Ми не знаємо, в якій кількості поставлятимуться ці ракети Україні, не знаємо термінів і чи цього буде достатньо. Але якісь заходи точно вживаються.

Ось така картина.

Sharing is caring!

Send a Comment