Як у САП «зливають» справи? А хіба не яскравий приклад «Рюкзаків Авакова»? – Віталій Шабунін

У справі «рюкзаків Авакова» все очевидно, бо керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький публічно дякував детективам за зібрані докази. До того ж це не перша справа, яка зливається прокурорами Холодницького. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Справа «рюкзаків Авакова», показала усій країні, що Холодницький і його прокурори нахабно зливають топ-корупційні кримінальні провадження. Ми вже два роки намагаємося це довести на конкретних прикладах», – сказав Шабунін.

На його думку, коли існує дві юридичні позиції, глядачу важко зрозуміти, хто з експертів має рацію, бо це потребує дуже глибинних фахових знань. Але у справі «рюкзаків Авакова» все очевидно.

poplichnyky

«Керівник САП публічно дякував детективам за зібрані докази. Також прокурор Холодницького – Кричун відкрив матеріали справи для захисту. Саме це є першим етапом передачі справи в суд. Але раптом з’ясувалось, що син Авакова і перший його заступник, ні в чому не винні, а все організував «власник компанії». Це ж смішно і абсурдно, але це продовжується», – зазначив Шабунін.

golomsha

Також він звернувся до першого заступника Генпрокурора у 2014 році Миколи Голомші, який перед цим заявляв, що Холодницький став «заручником ситуації», начебто, через неоголошену війну між САП і НАБУ.

«Я хочу наголосити, що поблажлива і комплементарна позиція Миколи Голомші щодо пана Холодницького може бути визначена тим, що теперішній керівник САП був його старшим помічником. Тому дуже важко зараз визнавати, що твій старший помічник був корупціонером і останнім негідником, зважаючи на останні дії пана Холодницького», – заявив Шабунін.

Натомість Голомша не заперечив, що знає Холодницького, але зазначив, що не є заангажованою особою.

«Я не буду обмінюватися «компліментами» з Шабуніним, бо чітко видно, що його позиція – заангажована щодо НАБУ. Хоча не заперечую, що знаю Холодницького і можливо воно має якийсь вигляд, але я намагаюся бути дистанційованим. Я поважаю службу НАБУ, адже вона має захищати інтереси держави, так само як і САП, але в даному випадку, мені видається, що переходити в публічну площину скандал не повинен був», – прокоментував Голомша.

На думку колишнього заступника Генпрокурора треба нарешті заховати «сокиру війни» між САП та НАБУ.

«Як тільки прокурор САП розпочинає добросовісно виконувати свої обов’язки, опонентами у нього одразу стають детективи НАБУ і слідчі. Тому що вони намагаються простим шляхом здобути вершину, а прокурор зобов’язує їх це робити у відповідності до норм кримінально-процесуального закону і він завжди буде ворогом для слідчого і детектива», – зазначив він.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро 3 липня 2018 року направило в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру скаргу на постанову прокурора про закриття справи в частині підозри Олександру Авакову і Сергію Чеботарю, які причетні до розкрадання 14,5 млн. гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment