Як відсотки впливають на спотворення волевиявлення людей

Згідно з Конституцією нашої держави Верховна Рада є вищим законодавчим органом України, який може ліквідувати інститут президента і все змінити. В Україні існує відсотковий прохідний бар’єр на виборах до Верховної Ради. Згідно із законом про політичні партії – вони єдині є суб’єктом виборчого права і повинні брати в них участь. У нашій країні існує, згідно з останніми даними, десь 350 подібних народних утворень. І це при тому, що є лише з десяток визнаних у світі ідеологій… І якщо брати умовно і приблизно десь у середньому по 0,35 % припадає симпатій людей на кожну політичну партію. А раптом омріяні відсотки жодна партія взагалі не здолає на виборах, що тоді? Державні гроші на вітер? Чи застрахують – голосували, але не обрали…

В Україні зараз десь в межах 27.000.000 людей які мають право голосувати. Приблизно 70% наших громадян цим правом користується. Ну, можливо, декому тут допомагають, голосуючи за нього… Але, тим не менш. 225 місць у нашій Верховній Раді займуть депутати обрані за партійними списками, так званою пропорційною системою. Приблизно голосуватимуть 20 мільйонів українців. У такому випадку приблизно 88.000 виборців проголосувавши за улюблену ними, або просто симпатичну політичну партію гарантують їй вже одне місце в парламенті. Тобто лідер цієї сили вже стає народним обранцем! Це величезна кількість виборців і вона матиме своє представництво. Саме ця цифра і є природним відбірним бар’єром – менше одного бути не може… Ну тоді можна сказати, що партія не користується великою підтримкою народу. Але ж це дійсно буде вибір українців. Звісно треба законодавчо ввести довічну каторгу за фальсифікацію вибору людей при докорінній реорганізації МВС і введення суду присяжних… Давайте умовно уявимо – за одну з партій проголосує – 650.000 виборців, а за іншу – 649.999 наших громадян. Перша набере – 5,000%, а друга 4,999%. Згідно із законом, який діяв на останніх дострокових виборах, одна політична партія не отримає нічого і не матиме жодного представника, а інша – 12 своїх законних і їй ще накинуть – за тих хто не пройшов. По цьому закону таких може бути понад 50% з абсолютно протилежною ідеологією, за яку голосували люди… Це спотворення волевиявлення людей і приводить до їх протестів, які закінчуються Майданом.

Згідно з цим законом, де є штучні обмеження, взагалі весь парламент може бути складений з одної політичної сили, яка набере 5%, або й менше при зменшеній цифрі бар’єру, симпатій виборців… Може саме це й прагнули добитися ті, хто голосував за подібне, щоб абсолютна меншість узурпувала всю владу?..

Колись у шахах, а там набагато розумніші люди ніж політики, було подібне. ФІДЕ вигадало так званий безлімітний поєдинок за світову корону до 6 -ти перемог одного з учасників. Пів року видатні гросмейстери Анатолій Карпов і Гаррі Каспаров совали фігури, поки майже не опритомніли, так і не вигравши саме стільки – 6 партій. Матч довелося перервати без оголошення переможця. Подібного у гри мудрих більше не було. То чи не час задуматися і набратися розуму нашим народним обранцям?

У світі існує десяток визнаних політичних ідеологій — ось саме стільки й має бути політичних партій з відповідними назвами. Але наше Міністерство юстиції штампує подібні утворення з назвами дуже далекими від ідеології. Те, що має бути громадськими організаціями стали політичними партіями. Це здебільшого бізнес-проекти, що дуже далекі від інтересів людей. Не треба влаштовувати з виборів посміховисько. Скільки метрів буде бюлетень на наші вибори до Верховної Ради за чисто партійними списками з 3-5% прохідним бар’єром можна лише здогадуватися… Коли роблять закони мають прораховувати всі можливі варіанти і наслідки, іноді навіть неймовірні.

Ну ось нещодавно у футбольних фіналах Ліги Чемпіонів і Ліги Європи грали всі команди, навіть не однієї країни Великої Британії, а лише її частини — Англії. І це при тому, що їх чемпіон і віце-чемпіон обидва — «Юнайтед» і «Сіті» з Манчестера — не потрапили до цього переліку. Уявляєте: переможцем Ліги чемпіонів стала команда, яка не є чемпіоном. То ж яка це Ліга чемпіонів?.. Вибори мають відбуватися тільки за партійними відкритими списками між цими десятьма партіями з різними визнаними у світі ідеологіями. Звісно, без всякого прохідного бар’єру і грошової застави. У такому випадку ми не втратимо жодного голосу наших виборців. І саме тоді, вперше в історії нашої держави вищий законодавчий орган України буде обрано волею українців, а не за спотвореною версією ЦВК…

Дмитро НАГОРНИЙ

Sharing is caring!

Send a Comment