Як вкрасти землю у громади Хотянівки і сховати кінці у воду

«На Київщині зграя «шакалів» дошматовує земельні ділянки» – таку назву має матеріал, опублікований на сайті видання «Наша Версія» 25 листопада 2019 року. Зокрема, в ньому йшлося про те, як депутати Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області розподіляють земельні ділянки, які, за встановленим ними правилом, переходять у власність самих депутатів, їхніх родичів чи підставних осіб.

https://n-v.com.ua/na-kyyivshhyni-zgraya-shakaliv-doshmatovuye-zemelni-dilyanky/

Публікація набула неабиякого резонансу, що спонукало журналістів видання продовжити слідкувати за розвитком подій. Насамперед, працівникам ЗМІ стало цікаво отримати рішення останньої сесії Хотянівської сільської ради, де прискореними темпами відбувався «земельний дерибан». І що б ви думали? Журналістам відмовлено у задоволенні такого прохання! Мотивація відмови виявилась доволі несподіваною – з оглядом на її цілковиту протиправність.

Як повідомила т. в. о. голови Хотянівської сільської ради Галина Ворона (Хотянівського сільського голову Володимира Грищенка депутати достроково відсторонили від виконання своїх обов’язків з формулюванням «за порушення Конституції та законів України» – ред.), низка прийнятих на останній сесії рішень, що стосуються земельних питань, нею заветовано. Причину такого неординарного вчинку столоначальниця хотянівського розливу не пояснила. А от майстер-клас стосовно того, як можна заробити на продажі публічної інформації для журналістів – провела. За надання інформації, яка відповідно до чинного законодавства, має перебувати у безкоштовному публічному доступі, т. в .о. голови Хотянівської сільської ради Галина Ворона запросила… 6075,69 грн.!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Така вартість інформації, на думку Галини Ворони, мала б дещо остудити бажання працівників редакції докопатися до істини. Але не так сталося, як гадалося – нам і надалі не забракне сил готувати інформаційні запити стосовно саме «заветованих» рішень сорок першої сесії Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 22 листопада 2019 року.

Чекаємо, який рахунок цього разу виставить т. в. о. Хотянівського сільського голови Галина Ворона за відповідь на інформаційний запит щодо заветованих рішень сорок першої сесії VII скликання від 22 листопада.

Довідка НВ

Відповідно до ч. 17 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запитувана інформація підлягає обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації», при наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Фото з вільного доступу в Інтернеті

Sharing is caring!

Send a Comment