Як за допомогою телефонів залишають без грошей: номери українців продають в інтернеті

В Україні шахраї крадуть номери українців, а після використовують їх для схем обману. Бази даних з контактами можна купити в мережі. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. “Контакти з базами даних продають у мережі вже дуже давно”, – розповідає заступниця голови міжбанківської асоціації “ЕМА” Олеся Данильченко. Купуючи їх, можна вибирати окремі категорії: номери тільки клієнтів конкретного банку, дані зоомагазину, ті, хто продає товари на OLX, жителі сіл тощо.

Кожен номер обходиться приблизно в 10-20 копійок. Їх закуповують цілими каталогами, а потім усім підряд розсилають схожі повідомлення. Якщо ви розміщували свій контакт у будь-якому оголошенні, в магазині, заповнювали онлайн-форму, ймовірно, ваш номер також є в якійсь із доступних для шахраїв баз.

Продають бази контактів

Як говорить Данильченко, шахраї завжди використовують одні й ті самі методи. Нові схеми трапляються, але не часто. Найчастіше трансформують вже наявні прийоми. До речі, схему обману теж можна купити в інтернеті. На спеціальних сайтах за кілька тисяч гривень можна купити докладну інструкцію, як заробити на обмані і що для цього потрібно.

Зловмисники або створюють відчуття загрози, що насувається (кажуть про спроби злому банківських карт, наприклад), або обіцяють приз, виплати від держави.

Як обманюють українців

Зрештою головне завдання: змусити сплатити комісію, переказ, страховку, придбати товар із величезною націнкою. Або ж зовсім передати доступ до свого банківського рахунку.

“Нещодавно отримав повідомлення, що на моє ім’я нібито якийсь переказ зробили. Я подзвонив, молодий чоловік сказав, що може лист надійти на адресу. Конкурсна комісія випадково вибрала мій номер, і ось тепер зв’яжуться зі мною невдовзі. Ну, я, дурень, усе і розповів”, – каже читач OBOZREVATEL Олексій.

За кілька годин представники “компанії” подзвонили вже самі. Сказали, що потрібно купити навушники, щоб підтвердити свою участь в акції. Водночас, як каже Олексій, його називали переможцем і постійно повторювали про можливість отримати приз у розмірі 370 тис. грн.

“Я погодився купити ті навушники. Надіслали їх мені на пошту буквально через день. Сплатив, і ось тепер досі чекаю того призу. Онуку хотів віддати навушники. Він питає: діду, а скільки ти віддав за них? Кажу, вони 800 грн усього лише коштували. Виявляється, в інтернеті такі самі можна купити за 150 грн. Просто ошуканці, ніякого призу”, – розповідає Олексій.

Українцям обіцяють "приз"
Як працюють шахраї

Іноді перед відправленням “призу” просять окремо заплатити “страховку” або “мито”. Найчастіше йдеться про незначну суму – від 167 до 500 грн.

Як раніше писав OBOZREVATEL, в Україні почастішали випадки крадіжок акаунтів у соціальних мережах. Потім шахраї використовують їх для того, щоб від чужого імені просити борги або шантажувати жертв розкриттям особистої інформації.

Sharing is caring!

Send a Comment