Якщо боргу немає – його вигадають

Не встигли жителі столичного регіону оговтатись від звістки про захмарне підвищення комунальних тарифів, як їм почали надходити повідомлення про неіснуючі борги за спожитий газ та електроенергію. От і до нас докотилась схема грабунку, яка давно працює у столиці, де здирництво з боку ПАТ «Київенерго» під виглядом стягнення боргів безкарно процвітає під самісіньким носом у центральної влади та «реформованих» правоохоронних органів. Боргів, зауважимо, штучно створених. Щоправда, два кримінальних провадження щодо нечесного монополіста вже зареєстровано у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань, проте вони поки що припадають пилом у Печерському поліцейському відділку…

kievyenergo

Тож готуйтесь захищатись від шахраїв-монополістів, розраховуючи виключно на власні сили. Якщо ви щомісяця сумлінно сплачуєте за спожиті енергоносії згідно з показами лічильника і раптом отримали від Київенерго, Київобленерго чи Київоблгазу квитанцію з приголомшливою сумою боргу (монополіст, зазвичай на дрібниці не розмінюється), не дивуйтесь і не впадайте у відчай – ви не перший і, з огляду на бездіяльність правоохоронців, не останній. Прийміть заспокійливе і переходьте у контрнаступ, керуючись для початку статтею 29 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 №1357 «Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення», яка зобов’язує вас, у разі виявлення невідповідності показань у квитанції, повідомити про це енергопостачальнику. Представник енергопостачальника повинен протягом 5 днів від дня подачі заяви перевірити рахунок, а в разі необхідності протягом 20 днів перевірити прилад обліку та повідомити споживачеві про результати перевірки.

kievoblgaz

Заяву про проведення звірки рахунків можна направити монополісту рекомендованим листом і чекати відповіді… поки не дочекаєтесь. Якщо ж у вас залізні нерви, ви не працюєте і не навчаєтесь, у вас немає малолітніх дітей і немічних батьків, які потребують постійного догляду, можна зібрати квитанції за останні три роки і піти з цими неспростовними доказами вашої законослухняності в центр обслуговування споживачів. Побачивши там чергу товаришів по нещастю, роздратованих, виснажених багатогодинним очікуванням прийому «фахівцем», ви зрозумієте, що обрали не найкращий варіант захисту – розкіш витратити день на сидіння у «людській» енергопостачальника, аби довести, що ти не верблюд, ви собі дозволити не можете.

Схема влаштована таким чином, щоб максимально ускладнити людині процес доведення вчасної та в повному обсязі сплати за послуги. Мета: переконати споживача, після багатьох звернень, стоянь і очікувань у величезних чергах, що практично не просуваються, що набагато простіше сплатити вигаданий, неіснуючий борг, ніж довести свою порядність.

Зрозумійте: сплативши один раз той неіснуючий борг, ви даєте привід вимагачам тероризувати вас і надалі. Тож, не відходячи від каси, пишіть заяву про незгоду із зазначеною у квитанції сумою боргу, вимогами провести звірку розрахунків, надати завірену належним чином копію останнього акта звірки та роздруківку вашого особового рахунку за останні три роки. Переконливо виглядатимуть додані до заяви ксерокопії квитанцій про оплату. Зареєстрований у канцелярії свій примірник заяви зі штампом, датою та вхідним номером покладіть в окрему папку. Якщо у славнозвісній папці Остапа Бендера були «морє, пальми, дєвочки і бєлий тєплоход», то ваша стане накопичувачем підстав для майбутнього судового позову про визнання дій монополіста неправомірними та анулювання неіснуючого боргу. Звісно, якщо ваш кривдник не отямиться і своєчасно не визнає свою «помилку».

kievobl-yenergo

Проте досвід свідчить, що готуватись необхідно до тривалої облоги. Не для того монополіст вигадував і відшліфовував відносно чесний спосіб «отйома дєнег у насєленія», аби здатися на милість переможця після першої ж заяви.

До речі, вимога про надання копії останнього акту звірки може дуже не сподобатись монополісту. Тому що навряд чи він дотримується вимог статті 38 «Правил користування електричною енергією для населення», згідно з якою зобов’язаний проводити не менш як один раз на 6 місяців контрольне знімання показань приладів обліку у споживачів відповідно до затверджених графіків. Саме цей акт може стати царицею доказів відсутності у вас будь-якої заборгованості.

Якщо вдасться отримати роздруківку особового рахунку, уважно його вивчіть. Не дивуйтесь, якщо показники лічильника, зазначені у ваших квитанціях, не співпадатимуть з показниками лічильника, внесеними до вашої особової картки. Саме на цьому побудовано шахрайську схему: нарахування здійснюються не за реальними показниками приладу обліку, а за сфальсифікованими, так званими «прогнозними» – так з метою отримання незаконного прибутку штучно формується борг.

Навіть юристу-першокурснику очевидно, що такі дії монополістів містять ознаки правопорушень, передбачених Кримінальним Кодексом України, а саме: ст. 189 «Вимагання», ст. 190 «Шахрайство», ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб», ст. 355 «Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових обов’язків», ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем».

Так невимушено, звично, привселюдно шахраї запускають руки у ваші кишені, привласнюють ваше майно, а поліція і прокуратура за цим мовчки спостерігають. Чому? Може, тому, що таємно присягалися служити не народу України, а власнику Київенерго Ахметову, власнику Київоблгазу Фірташу та власнику Київобленерго депутату російської Держдуми Бабакову?.. Ми свічку не тримали.

А поки правоохоронці заклякли в улюбленій позі страуса, Київоблгаз волає про «загрозу забезпеченню стабільної та безпечної доставки газу споживачам під час опалювального сезону». І, звісно, звинувачує у створенні цієї загрози «злісних неплатників», які начебто заборгували за блакитне паливо понад 27 млн. грн. І вже влаштовує публічну «страту» п’яти тисячам жителів Київщини – їх оселі відрізано від газопроводів. У подальшому ж їм обіцяють стягнення боргу через суд (додатково боржник сплачує штрафні санкції та судовий збір), а при наявності судового рішення – квартира, земельна ділянка можуть бути виставлені на торги державним виконавцем. Словом, обдеруть, як липку. Скільки з цих жертв біглого олігарха Фірташа дійсно не сплачували за користування газом, а скільком борг утворили штучно – про це історія замовчує. Проте не є таємницею розкішне життя стягувачів з українців неіснуючих боргів. З миру по нитці – і вже можна придбати найдорожчі лондонські апартаменти, подарувати своїй жінці гелікоптер вартістю мільйони доларів, дозволити собі утримувати політичну партію…

Аби не потрапити у список приречених монополістами на зиму без тепла та світла, контролюйте свої рахунки і уважно слідкуйте за руками газових- та електрофакірів.

Любов ДОРОФЕЄВА

P.S.

5 жовтня, о 13.00, у Печерському районному суді м. Києва (вул. Гайцана, 4, каб. 412, суддя Васильєва Н.П.) відбудеться чергове засідання у справі за позовом до ПАТ «Київенерго» про визнання дій щодо нарахування неіснуючих боргів неправомірними. Запрошуємо журналістів, а також громадян, яким надходять від компаній-монополістів незаконні платіжні вимоги з вигаданою заборгованістю.

 

 

Sharing is caring!

3 thoughts on “Якщо боргу немає – його вигадають”

  1. Таким же шахрайством займається і Харківобленерго .Але не все так страшно .Навіть не думайте витрачати час на дипломатичні з*ясування з ними стосунків та доказів відсутності свого боргу-нічого не доб*єтеся.Або чекайте ,поки вони в суд подадуть ,і спокійно доводьте свою правоту ,або подавайте до суду самі. Я пару років тому так і зробила .Виграла суд першої інстанції і апеляцію. А от у порушенні кримінальної справи щодо монополіста мені було відмовлено … але ще не вечір…:)

  2. Ця схема діє по всій Україні. Я сужуся з Київенерго у Печерському суді. Як би ви чули, шо мелють їхні, з дозволу сказати, “юристи”! Вони не визнають норми ПКЕЕН, не сприймають власних актів звірки та роздруківок особового рахунку. Чи то повні дебіли, чи то зазомбовані. Суддя вже 14 разів відкладала розгляд справи по суті – попри неспростовні докази неправомірності дій. Піти проти ахметова – ні-ні, краще на переатестацію чи у зашморг. А для кримінального провадження, пані Анастасія, необхідно трохи наполегливості: подати до райпрокуратури заяву про вчинення злочинів, у разі відмови у реєстрації у ЄРДР – скарга до райсуду і – вуаля, торбіть їх скільки душа забажає. Успіхів усім нам.

Send a Comment