Якщо Ізраїль офіційно звинуватили в геноциді, то чому Росію досі ні? – Philadelphia Inquirer

Відповідно до Конвенції 1948 року, для звинувачення у геноциді потрібен намір «знищити повністю чи частково національну, етнічну, расову чи релігійну групу». Методи можуть включати вбивство членів групи, заподіяння їм серйозної фізичної чи психічної шкоди, навмисне створення умов, що ведуть до фізичного знищення групи, або насильницьке переміщення дітей групи до іншої групи.

Путін чітко висловив намір включити Україну до нової Російської імперії як підпорядкованої одиниці. Він неодноразово відкидав ідею української держави, стверджуючи, що Україна та Росія – «один народ» і що «справжній суверенітет України можливий лише у партнерстві з Росією».

Путін та його найближчі прихильники відкрито говорять про знищення «українськості». Рамзан Кадиров, на якого Путін спирається, називає українських лідерів «укронацистським сміттям» та «гризунами», яких слід «зтерти з лиця землі».

На даний момент офіційно задокументовано щонайменше 19 000 випадків. коли українських дітей насильно відвезли до Росії. Україна звинуватила Путіна у воєнних злочинах за викрадення дітей перед Міжнародним кримінальним судом, який видав ордер на його арешт.

Росія систематично бомбардує інфраструктуру України, включаючи електромережі, лікарні, школи, ринки, готелі, піцерії, навіть підриваючи греблі та руйнуючи цілі міста, такі як Маріуполь.

Чому Ізраїль звинувачується у намірі здійснити геноцид, а Росія – ні? Відповідь практична та політична. Незважаючи на справедливу критику Ізраїлю за загибель мирних жителів у Газі, конфлікт розпочався з теракту ХАМАС проти Ізраїлю. ХАМАС у своїй хартії закликає до знищення Ізраїлю та євреїв. На відміну від цього, Україна ніколи не нападала на Росію.

Однак це не пояснює, чому жодна інша країна не звинуватила Росію в геноциді. Очевидна відповідь – влада має значення.

«Світ боїться наслідків звинувачення Росії», – стверджує експерт Пітер Доран. «Багато державних діячів бояться ідеї притягнення Путіна до відповідальності, тому що хочуть повернутися до світу, яким він був до лютого 2022 року. Вони хочуть розпочати переговори і рухатися далі. Але не можна повернутися назад».

Звинувачення Ізраїлю, а не Росії, показує, що звинувачення у геноциді використовується як політичний інструмент для нападок на Захід, а не як пошук справедливості у жорстокому світі.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment