Ярослав Юрчишин: На сьогодні у російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Юрчишин під час онлайн-розмови на тему “Комітет ВР зі свободи слова: межі відповідальності і відповідності”, якого цитує “Укрінформ”.

Два великих блоки. Перше – це пошук механізмів активізації звільнення полонених журналістів. У нас понад 25 ваших колег зараз знаходяться у полоні за останніми даними.

Це не комбатанти, це журналісти, які виконували свою роботу. І за цивілізованими правилами ведення війни, не мали би бути в полоні в принципі, але факт є факт. Ми розуміємо, наскільки Росія нецивілізована і взагалі потоптала будь-які права людини“, зазначив нардеп.

Юрчишин зауважив, що одним із пріоритетів його роботи як голови комітету є захист прав журналістів.

Зі слів парламентарія, потрібно:

  • з одного боку максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів,
  • з другого – “готувати спільно з моніторинговими організаціями, спільно з журналістськими асоціаціями компонент про відповідальність у Міжнародному кримінальному суді за злочини щодо свободи слова, за злочини проти журналістів, імовірно, посилення такої відповідальності через уточнення в українському законодавстві ряду понять“.

Водночас нардеп додав, що “не лише росія, на жаль, заважає якісній роботі журналістів“.

Ми маємо падіння розслідування злочинів проти журналістів майже на 80% у 2022 році відносно 2021 року. Можна все пояснювати війною, але ми, як країна, яка іде в європейську спільноту, для якої цінність свободи слова є одною з основних цінностей, точно не маємо допускати такого.

Тому вже були комунікації з Міністерством внутрішніх справ, планується комунікація з Національною поліцією, з Генеральною прокуратурою, будемо робити слухання в комітеті стосовно розслідування справ про перешкоджання журналістській діяльності. Зараз чекаємо даних по 2023 року, щоб вже говорити про власне актуальну інформацію”, наголосив Юрчишин.

Що відомо про полонених українських журналістів

З останніх працівників медіа, яких затримали окупанти, Вікторія Рощинаяка поїхала виконувати професійний обов’язок на тимчасово окуповану територію і з нею зник зв’язок кілька місяців тому.

Нагадаємо, що в березні 2022 року Рощину вже захоплювали російські окупанти та 10 днів утримували в Бердянську. Через 5 днів окупанти звільнили її з полону.

Окрім того, росіяни утримують в полоні Ірину Левченко, яка висвітлювала події у Мелітополі, Запоріжжі.

Також Томіленко згадав Дмитра Хилюка – журналіста інформаційного агентства “УНІАН”, якого окупанти забрали в полон під час спроби окупації Києва й Київщини, на сьогодні він знаходиться в одній з в’язниць росії.

Зазначимо, що ще в травні цього року Лубінець повідомив, відповідаючи на питання про те, чи є якісь зрушення у питанні звільнення з російського полону журналіста УНІАНу Дмитра Хилюка, що наразі всі зусилля, яких докладає українська влада, він особисто та інші держоргани влади України не показали позитивного результату.

Sharing is caring!

Send a Comment