Юрій Бутусов: рашисти розпочали великий наступ на Авдіївку – почалась ще одна з визначальних битв війни

Авдіївка має стратегічне значення для РФ, оскільки це місто є фактично воротами у Донецьк – основний комунікаційний вузол на окупованих територіях. І для того, щоб закріпитись на захопленому Донбасі Путіну потрібно відсунути лінію фронту від Донецька. У 2022-му російські війська вели наступ на Авдіївку, намагаючись глибоко охопити місто з обох флангів. Однак російський наступ було зупинено через героїчний спротив українців.

Битва за Авдіївку буде більше запеклою, ніж битва за Вугледар взимку. Наявність щільної забудови Донецька та Ясинуватої сприяє прихованим діям, розгортанню серед житлових районів артилерії, прихованим діям бронетехніки. Росія зосередила значні сили авіації, яка використовує високоточну зброю, велику кількість снарядів, які могли отримати від Північної Кореї та Ірану.

Росіяни намагаються створити велику перевагу у дронах. Російські дрони разом з артилерію застосовуються для ураження передових позицій. Ворог намагається відкрити шлях своїй піхоті та танкам, щоб проломити бойові порядки наших військ, в першу чергу, із застосуванням великої кількості високоточних боєприпасів.

Основний удар завдається з півдня Авдіївки. На відміну від першого наступу на Авдіївку, який тривав з липня 22-го по березень 23-го років, зараз охоплення міста заплановано по значно більш короткій дузі. Але ворог намагається уникнути боїв у міській забудові, і створити загрозу оточення для наших військ у місті.

Ситуація дуже серйозна, битва за Авдіївку потребує зосередження усіх ресурсів. У сил оборони України також є свої переваги у цьому районі. Ми добре розуміємо, куди та як збирається йти ворог. Тепер ці переваги треба реалізувати. Перед нашою артилерією та ударними дронами багато цілей.

Почалась дуже важка битва.

Ми підготували для вас детальну мапу боїв у районі міста Авдіївка

На опублікованій нами раніше мапі «Битва за Авдіївку» (https://t.me/censor_net/35686) ви можете побачити зміни на цій ділянці фронту з 24 лютого 2022 р. до серпня 2023 р.

З початку повномасштабного вторгнення російські окупанти не змогли просунутись на деяких ділянках фронту взагалі, і позиції сторін залишилися станом на 2015 рік. Якщо брати території на флангах від гарнізону захисників Авдіївки, то ворог зміг просунутися на 7-16 кілометрів.

За останньою інформацією Міноборони, Сили оборони України не дають ворогу змоги просунутися. Російські окупанти ведуть боротьбу за транспортні шляхи та ключові висоти, щоб їх контролювати і просуватися далі. Фактично вже рік там відбувається дуже тривала і запекла боротьба.

Велика шана воїнам, які захищають цю ділянку фронту. Вічна пам’ять бійцям, які полягли в боях!

Наші попередні мапи – дивіться за посиланням: Битва за Бахмут (https://t.me/censor_net/25495); «Зимовий наступ» росіян (https://t.me/censor_net/27210); Битва за Вугледар (https://t.me/censor_net/26317); Битва за Мар’їнку (https://t.me/censor_net/28641). Будемо вдячні за поширення.

Sharing is caring!

Send a Comment