Юрій Бутусов: В Україні зараз фактично два головнокомандувачі ЗСУ

Відомий журналіст Юрій Бутусов розкритикував Ставку Верховного Головнокомандувача за розділення командування армією. Однією частиною війська командує Залужний, а іншою — Сирський…

Станом на сьогодні в ЗСУ фактично є два головнокомандувачі. Йдеться про генералів Валерія Залужного та Олексія Сирського. Керування армією нині розділене між ними.

Зробила це Ставка Верховного Головнокомандувача, тобто президента Володимира Зеленського. Таку думку висловив головред видання «Цензор» Юрій Бутусов у своєму YouTube.

За словами журналіста, наразі Ставка фактично поділила армію навпіл. В ній сформувалося два великих угруповання.

Одним з них командує особисто головнокомандувач ЗСУ — Залужний. Іншою ж групою керує генерал Сирський.

«Фактично (існує — ред.) два головнокомандувачі», — зазначає Бутусов.

На думку журналіста, фрагментація управління – це не те, що підходить для армії, яка веде війну. Він критикує владу, припускаючи, що подібні управлінські практики працюють хіба що в «95 кварталі», та й то навряд чи.

«Кілька продюсерів, авторів, акторів одночасно свої номери виставляють на одній сцені? Але в армії, на фронті це так не працює», — резюмував Бутусов.

Конфлікт між Зеленським та Залужним

Нагадаємо, що останнім часом чимало українських та західних ЗМІ почали писати, що між президентом та головкомом існує серйозний конфлікт. Говорять про це й публічні спікери на кшталт Бутусова.

Зокрема, видання «УП» підтверджувало слова Бутусова. Журналісти писали, що наразі існують «два види генералів ЗСУ»: «хороші», які підпорядковуються Сирському та «погані», якими керує особисто Залужний.

«Зазначається, що Зеленський фактично створив два паралельні канали комунікації з військовими. Це відбувається в обхід Залужного. З деякими командирами президент спілкується напряму, інші ж залишаються не в фаворі голови держави», — писав Інформатор, посилаючись на джерела «УП». 

Подібні тези проговорював і член комітету Ради з питань нацбезпеки Сергій Рахманін. Він зазначав, що Зеленський та Залужний спілкуються лише під час засідань Ставки, причому роблять це досить напружено.

«Наскільки я знаю… належного відповідного контакту, особливо останнім часом, між верховним головнокомандувачем і головнокомандувачем Збройними силами немає. Тобто їхнє спілкування… відбувається зараз винятково на засіданнях Ставки. Воно носить такий формальний і достатньо напружений характер, що точно не сприяє і єдності наших сил перед лицем ворога, і точно не сприяє здоровій моральній атмосфері в Збройних силах», — зазначав Рахманін.

 

Sharing is caring!

Send a Comment