З-під варти вийшов під заставу ексголова Верховного Суду Всеволод Князєв

Колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні хабаря в особливо великому розмірі, звільнили з СІЗО під заставу. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. 

Напередодні суд зменшив розмір застави за суддю до 18 мільйонів гривень. А вже сьогодні, 31 січня, її внесли.

Тепер на Князєва покладені процесуальні обовʼязки, зокрема:

  • не відлучатися з Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • здати на зберігання до Державної міграційної служби свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд і вʼїзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

У разі порушення заставу можуть стягнути в дохід держави.

Окрім того, у САП наголосили, що нині розвʼязується питання щодо звернення до Вищої ради правосуддя з клопотанням про відсторонення Князєва від здійснення правосуддя. Тим часом у ВРП відхилили пропозицію зупинити розгляд дисциплінарної справи щодо ексглави Верховного Суду.

Більше про справу

У травні САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.

За даними слідства, між керівництвом Верховного Суду й людьми, які хотіли «вирішити питання» в суді, працювало посередником адвокатське об’єднання. Слідчі зафіксували низку контактів одного з власників цього об’єднання із власником фінгрупи «Фінанси та кредит» (співголовою цієї групи називають Костянтина Жеваго).

Зокрема, Велика палата ВС розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов’язаним із Жеваго компаніям. Сам бізнесмен заперечив, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного Суду.

15 травня правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря, тоді ж і затримали Князєва й адвоката. А втім, у САП казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої палати Верховного Суду.

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.

Читайте також:
НАЗК склало протокол на керівника Конституційного Суду. Йому загрожує звільнення з посади

Sharing is caring!

Send a Comment