З посади звільнили міського голову Полтави Мамая

Олександра Мамая звільнили з посади міського голови Полтави на виконання вироку Вищого антикорупційного суду. Про це повідомила САП у п’ятницю, 14 квітня.

12 квітня виконавчий комітет Полтавської міськради звільнив Мамая із посади мера та видав трудову книжку із відповідним записом, згідно з вимогами законодавства.

2 березня ВАКС визнав його винним в організації розтрати майна та організації внесення свідомо неправдивих даних в офіційні документи, через що місцевий бюджет зазнав збитків на понад 570 тис. гривень. Тоді затвердили угоду про визнання винуватості Мамая. Згідно з нею він перерахував 2 млн грн у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв’язку та Міністерства цифрової трансформації.

Мамая засудили до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на рік і звільнили від покарання з іспитовим строком в один рік.

29 грудня СБУ повідомила меру Полтави Олександру Мамаю про підозру в поширенні даних про військову частину ЗСУ. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі. Суд не став його відстороняти.

Сам Мамай каже, що озвучив відкриту інформацію і це ж робили інші чиновники. При цьому, за даними слідства, її не публікували у відкритому доступі ані Генштаб ЗСУ, ані Міністерство оборони чи інші уповноважені органи. На думку мера, підозра йому — «спроба встановити диктатуру».

У грудні 2021 року Олександра Мамая внесли в базу сайту Миротворець через його слова в ефірі телеканалу Наш. Він стверджував, що на сході України «воюють дві наддержави США та Росія», а на окупованих РФ українських територіях на Донбасі нібито «брат йде на брата».

Sharing is caring!

Send a Comment