За 3 години зібрали гроші на заставу Яні Дугарь у справі Шеремета

168 000 гривень застави для підозрюваної у справі Павла Шеремета Яни Дугарь зібрали за три години після того, як її адвокат опублікував банківські реквізити на своїй сторінці в Facebook. Про це захисник Дугарь Віталій Коломієць написав в оновленні до свого посту.

25 травня Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокурорів і змінив запобіжний захід Яні Дугарь з домашнього арешту на заставу в розмірі 168 000 гривень. Спочатку адвокат сподівався зібрати необхідну суму за п’ять днів, проте вже через кілька годин повідомив, що видаляє реквізити.

«Друзі, неймовірно, але за три години сума зібрана з надлишком. Просимо зупинити платежі (видаляємо реквізити)», – написав він.

За його словами, кошти перерахували понад 500 осіб. Гроші, що залишилися, за його словами, будуть спрямовані на роботу в судовому слідстві і для правової допомоги іншим добровольцям.

Зазначимо, 25 травня активісти, ветерани АТО, рідні та близькі Яни Дугарь, Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко, яких звинувачують у вбивстві журналіста Павла Шеремета, провели акцію протесту під Офісом Президента.

Нагадаємо, в грудні того року стало відомо, що співробітники Національної поліції затримали підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета, яке сталося в 2016 році.

На брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що у вбивстві журналіста підозрюються: медсестра Яна Дугарь, лікарка та волонтерка Юлія Кузьменко та музикант Андрій Антоненко. У відповідності з початковим текстом підозри, організатором вбивства вважався Антоненко, а виконавцем — Кузьменко. Своєю чергою медсестра Яна Дугарь начебто проводила «розвідку» напередодні злочину.

Раніше слідство стверджувало, що Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси… вирішив створити організовану групу, щоб в її складі скоїти вбивство журналіста і радіоведучого Павла Шеремета». За словами самого музиканта, це формулювання було взяте з іншого кримінального провадження, яке не має відношення до вбивства журналіста.

21 травня стало відомо, що слідство у справі про вбивство Павла Шеремета змінило текст підозри фігурантам, прибравши слова про «ультранаціоналістичні ідеї» та «велич арійської раси».

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment