За дискримінацію споживачів обленерго заплатить 1,7 млн. грн.

Під час планової перевірки АТ «Полтаваобленерго» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила, що ліцензіат не дотримався низки вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушив Ліцензійні умови з розподілу електричної енергії та здійснення заходів державного регулювання.

Зокрема, підприємство допустило велику кількість порушень щодо надання послуг з приєднань споживачів до електромереж – як своєчасності надання зазначених послуг, так і процедури заключення договорів з додатковими умовами до договорів типової форми.

Крім того, АТ «Полтаваобленерго» порушило вимоги щодо своєчасного надання звітності стосовно виконання рішень НКРЕКП; недотримання встановленої структури тарифу на виконання інвестиційної програми; недотримання стандартів роботи кол-центру тощо.

«Останнім часом підприємство АТ «Полтаваобленерго» перебуває під особливою увагою Регулятора через те, що воно незадовільно виконує свої зобов’язання перед споживачами. Більше того, в разі, якщо ліцензіат звертатиметься до Комісії з проханням про переведення на стимулююче регулювання, наразі ми не можемо дати позитивну відповідь саме з причини грубих порушень правил приєднання до електромереж певним споживачам», – зазначив голова Регулятора Валерій Тарасюк.

«Під час перевірки товариства були виявлені безпрецедентні порушення, яких не було в жодних інших операторів систем розподілу. Різним споживачам компанія виставляла різні вимоги щодо приєднання, застосовувала дискримінаційні дії – не підключала впродовж років, порушувала порядок надання додаткових угод, свідомо вводила споживачів в оману під час заключення додаткових угод. Відповідно до процедури ми направимо усі матеріали стосовно цієї перевірки до Антимонопольного комітету України з проханням розпочати розслідування. Оскільки в діях АТ «Полтаваобленерго» ми вбачаємо неприпустиму поведінку монополіста по відношенню до великої кількості споживачів», – наголосила член НКРЕКП Ольга Бабій.

У зв’язку з цим Регулятор під час засідання 9 вересня 2021 року прийняв рішення накласти штраф на АТ «Полтаваобленерго» у розмірі 1 млн. 700 тис. грн. та врегулювати усі виявлені під час перевірки порушення, недоліки та зауваження.

Sharing is caring!

Send a Comment