За рассказ о тайном отпуске Порошенко на Мальдивах журналистов критикуют, обвиняют в непрофессионализме, атакуют армией ботов и взламывают соцсети

screenshot_3

Відпочинок президента викликав великий резонанс «Радіо Свобода»

Президент «Радіо Свобода» Том Кент виступив із заявою на захист журналістів програми «Схеми», засудивши спроби перешкодити їх роботі, «дискредитувати або залякати їх в інтернеті або яким-небудь іншим способом», повідомляє «Радіо Свобода».

Після публікації результатів розслідування «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента», в якій журналісти «Схем» розповіли про секретну поїздку Порошенка у відпустку на Мальдіви, безліч людей побачили цей сюжет по телебаченню, а на каналі в YouTube відео набрало більше 600 000 переглядів. Однак разом з цим деякі глядачі і прихильники Порошенка накинулися на журналістів з критикою, звинувачуючи їх в непрофесіоналізмі і упередженості.

Крім того, самі журналісти заявляють, що зіткнулися з численними спробами злому їх електронних пошт і акаунтів в соціальних мережах і месенджерах, а також масовим напливом ботів і спамерів в опублікованих матеріалах.

tkach

Запитання Михайла Ткача президенту Порошенку

Mykhailo Tkachhttps://www.facebook.com/mixailotkach/posts/1581072335295616

Вісім місяців тому я поставив питання президенту Порошенку стосовно ситуації зі свободоюслова в Україні та переслідування тих, хто критикує владу.

Сьогодні — тиждень, як ми у програмі Схеми: корупція в деталях — RFERL опублікували розслідування «Мr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента».

За цей тижень мені намагались ламати пошту, месенджери, присилали фейкові листи з фейковими платіжками, попереджали «по тобі працюють», була розгорнута кампанія по дискредитації провладною армією ботів і ломів. Це був дуже насичений тиждень тиску, тиждень, коли машина пропаганди влади працювала, не покладаючи рук. Тиждень маніпуляцій і образ.

Заява президента «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Тома Кента стосовно останніх подій нижче за посиланням:

«Робота журналістів «Схем» сприяє здійсненню прагнень, які висловлюють українці по всьому політичному спектру, до прозорості, належного урядування і боротьби з корупцією як передумов зростання плюралізму й добробуту. Їхня робота є свідченням їхньої відданості своїй країні. У зв’язку з цим «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» засуджує будь-які спроби перешкодити їхнім зусиллям, дискредитувати чи залякати їх, в інтернеті чи будь-яким іншим способом».

tom-kent

Том Кент

https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes/28999846.html

Наталка Седлецька починала свою підводку до нашого матеріалу у студії зі слів «Як офіційний мільярдер Петро Порошенко може дозволити собі відпустку у будь-якій країні світу». Цю тезу ми ще раз озвучували у матеріалі.

Питання, які ми дійсно поставили у матеріалі і у запиті до президента Порошенка і які так і залишились без відповіді:

— Хто заплатив за Ваш переліт Київ-Мале-Київ з 1.01.2018 по 8.01.2018 літаком Фалькон 7Х з бортовим номером ТС-KMR?

— Скілько коштував цей Ваш переліт?

— У який спосіб здійснювалась оплата?

— Хто був разом з Вами на борту цього літака під час цих перельотів Київ-Мале-Київ?

— Скільки коштував Ваш відпочинок на Мальдівах загалом?

— У який спосіб цей відпочинок було оплачено?

— Чи зустрічались Ви з кимось з офіційних осіб інших країн, політиками чи бізнесменами під час перебування на Мальдівах у період з 1.08.2018 — 08.01.2018?

— Чи проходили Ви паспортний та митний контроль на вильоті 01.01.2018 та після прильоту у Київ 08.01.2018?

— Чому Ви залишили аеропорт не у загальний спосіб через один з наявних терміналів?

— Чому Вас не супроводжував президентський кортеж дорогою з аеропорту «Київ» до Вашого будинку в Козині ввечері 08.01.2018?

Авжеж ці питання боти, ломи, блогери не коментують. Коментують лише питання, що Порошенко міг собі дозволити такий відпочинок. Головні питання забалакують другорядними. Свідомо ігнорується, що максимальну кількість часу в розслідуванні ми приділили саме «засекреченим» питанням — проходження паспортного контролю, виїзду, підставним чи вигаданим прізвищам, способу оплати, використання службового становища і т.д.

Коментувати, чому це роблять ломи, боти, блогери, я не буду. Тут все очевидно. А от президента (оскільки прес-конференцій він не влаштовує, а підійти до нього на публічних заходах мені на минулому тижні заборонили співробітники УДО) я запитаю: «Що далі, пане президенте?»

Нагадаємо, що 18 січня журналістська програма «Схеми» розповіла, що Петро Порошенко провів різдвяну відпустку з 1 по 8 січня на Мальдівах, Порошенко літав туди на приватному літаку разом з 7 пасажирами. Вони, ймовірно, не проходили паспортний контроль і летіли під іншими іменами. За найскромнішими підрахунками, такий неофіційний відпочинок глави держави обійшовся в не менше ніж 500 тисяч доларів (14 мільйонів гривень).

У відповідь на запит «Схем» в Адміністрації Президента відповіли, що це був «короткий відпочинок», його оплатили за рахунок власних коштів президента на задекларованих рахунках, що неодмінно буде відображено в податковій декларації.

«Рішення про те, що інформація про цю поїздку буде оприлюднена постфактум, було прийнято заздалегідь, виходячи з міркувань безпеки», — додали у відомстві.

Сам президент ситуацію ніяк не прокоментував, так само як і не відповів на задані «Схемою» питання.

Sharing is caring!

Send a Comment