За рік у Великобританії військову підготовку пройшли 18 тисяч українців

Із червня 2022 року до липня 2023 року у Великобританії пройшли бойову підготовку 18 тис. українських військовослужбовців, проінформувало 15 липня у Twitter міноборони Великобританії. “Операція Interflex, організація з тренування піхоти українських добровольців, яку очолює Великобританія, на сьогоднішній день навчила 18 тис. новобранців. Interflex розпочали 26 червня 2022 року, вона навчає українців, як вижити і завдати максимальних втрат у боротьбі з незаконним вторгненням на їхню батьківщину,” – ідеться у твіті.

Генеральний штаб Збройних сил України зазначив у Facebook, що підготовка відбувається за участю найкращих інструкторів збройних сил Великобританії та Північної Ірландії, Австралії, Данії, Канади, Литви, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Фінляндії, Швеції та України.

“Тренування та навчання проводиться на об’єктах навчально-матеріальної бази міністерства оборони Великобританії. Кожний навчальний курс триває п’ять тижнів і проводиться під загальним керівництвом 11-ї Бригади сприяння силам безпеки Сухопутних військ ЗС Великобританії. Підготовка дає українським воїнам з невеликим воєнним досвідом або без нього навички для ефективного ведення бойових дій на передовій”, – пояснили в ЗСУ.

Відео: https://fb.watch/lOwMNt233X/

Уже підготовлено до 18 000 особового складу ЗС України в рамках очолюваної Великою Британією багатонаціональної навчальної операції ІНТЕРФЛЕКС із базової загальновійськової підготовки військовослужбовців та військовослужбовиць Збройних Сил України на території Великої Британії. / Up to 18,000 personnel of the Armed Forces of Ukraine have already been trained within the framework of the multinational training operation INTERFLEX led by Great Britain for the basic military training of servicemen and servicewomen of the Armed Forces of Ukraine on the territory of Great Britain. (English below)

Розпочата 26 червня 2022 року, операція ІНТЕРФЛЕКС навчає військовослужбовців та військовослужбовиць ЗС країни як виживати та завдавати найбільших втрат ворогу в боротьбі проти незаконного вторгнення росії в Україну. Велика Британія зобов’язалася навчити 30 000 новобранців до 2024 року.

Підготовка відбувається за участі найкращих інструкторів та інструкторок Збройних Сил Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Австралії, Данії, Канади, Литви, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Фінляндії, Швеції та України.

Багатонаціональна навчальна операція з базової загальновійськової підготовки ІНТЕРФЛЕКС є одним із яскравих та дієвих прикладів міжнародної підтримки Великою Британією України у протидії несправедливій, незаконній та агресивній війні росії проти України.

«Наші Збройні сили роблять усе можливе для розвитку бойової майстерності українців та українок. Я хотів би подякувати Канаді, Данії та Фінляндії, Швеції, Норвегії, Новій Зеландії, Литві, Нідерландам та Австралії за їхій внесок у навчання українців.» – наголосив Міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Високоповажний Бен Воллес в усному звернені до Палати Громад Парламенту Великої Британії 20 грудні 2022 року.

Тренування та навчання проводиться на об’єктах навчально-матеріальної бази Міністерства оборони Великої Британії. Кожний навчальний курс триває п’ять тижнів і проводиться під загальним керівництвом 11-ї Бригади сприяння силам безпеки Сухопутних військ ЗС Великої Британії.

Підготовка дає українським воїнам з невеликим військовим досвідом або без нього навички для ефективного ведення бойових дій на передовій. Базуючись на курсі, що проводиться для резервістів Сухопутних військ Збройних Сил Великої Британії та практичному бойовому досвіді Збройних Сил України, військовослужбовці Збройних Сил України вивчають такі навчальні модулі:

– Обізнаність про Міжнародне гуманітарне право (право збройних конфліктів);
– Правила поводження зі зброєю;
– Тактичні дії в обороні та наступі;
– Вогнева підготовка;
– Патрулювання;
– Медична підготовка (перша допомога на полі бою);
– Інженерна підготовка та мінна безпека;
– Психологічна підготовка (подолання військовослужбовцями спеціальної смуги перешкод із застосуванням засобів імітації бою);
– Захист сил при розгортанні;
– Обізнаність про кібербезпеку;
– Системи зв’язку;
– Ведення бойових дій в урбанізованій та лісистій місцевості;
– Орієнтування на місцевості.

Також Уряд Сполученого Королівства оперативно закупив автоматичну зброю АК для програми навчання, таким чином українські воїни зможуть тренуватися зі зброєю, яку вони використовуватимуть на передовій.

Окремо варто наголосити на тому, що Сполучене Королівство на постійній основі надає все необхідне екіпірування, включно з одягом для дій в зимових умовах та все необхідне спорядження для підтримки українських воїнів у їхньому навчанні та після повернення в Україну.

Сполучене Королівство має давню історію підтримки українських військовослужбовців у рамках операції «ORBITAL», під час якої з 2015 по 2022 рік було підготовлено 22 000 українців.

Багатонаціональна навчальна операція ІНТЕРФЛЕКС продовжує готувати професійних та навчених українських воїнів для боротьби за свободу України. Це є успішною демонстрацією незмінного лідерства Сполученого Королівства у військовій підтримці України.

Збройні Сили України вдячні інструкторам та інструкторкам Збройних Сил Великої Британії за цілеспрямовану допомогу в організації, сприянні, матеріально-технічному забезпеченні та проведенні підготовки українських військових на території Великої Британії з базової військової підготовки в рамках багатонаціональної навчальна операція «INTERFLEX» протягом 2022 та 2023 років.

Ми вдячні Збройним Силам, Народу та Уряду Великої Британії за те, що більше ніж понад 32 роки незалежності України вони стоять поруч з Україною, підтримуючи український народ і дисидентів як під час тоталітарного гноблення комуністичного радянського режиму, так і протягом останніх понад 9 років захисту України від російської агресії та війни.

Збройні Сили України щиро вдячні Уряду Сполученого Королівства за довгострокову, систематичну, багатопрофільну та багатовимірну підтримку та ефективну допомогу у реформуванні, розвитку спроможностей та зміцненні потенціалів Збройних Сил України спочатку в рамках Операція ORBITAL з 2015 року, Обєднаного багатонаціонального координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонної реформи, Контактної група з питань оборони України, забезпечуючи Збройним Силам України стійкість та силу перемоги у нашій боротьбі за міцний мир на шляху України до НАТО.

Довідково: Багатонаціональна навчальна операція з базової загальновійськової підготовки ІНТЕРФЛЕКС була започаткована Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у 2022 році і є частиною постійного зобов’язання Сполученого Королівства щодо підтримки України, яке становить понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги, включно з протитанковою зброєю, бронетехнікою, танками, реактивними системами залпового вогню, артилерією та протиповітряною обороною.

Sharing is caring!

Send a Comment