Загрозою національній безпеці стає земельне рейдерство на Закарпатті – ч. 1 (фото + відео)

В Україні, фактично на всій території, системно набирає обертів земельне рейдерство, причому в кожному регіоні є свої особливості. Якщо в степових і лісостепових областях рейдери забирають у селян землі с/г призначення для посіву різних культур, в курортних районах, наприклад, в Затоці, Залізному порті відбирають ділянки під бази відпочинку, то в гірських областях на Західній Україні йде атака на землі під пасовища, де це є елементом виживання для багатьох сімей. Крім цього, як переконаєтеся з відеоматеріалів на захоплених ділянках, йде безжальне знищення лісу, руйнуються рекреаційні зони, що в кінцевому підсумку веде до незворотних змін всієї екосистеми.

Міцний Горішків

У нашому випадку ми розглядали претензії 13 власників, які знаходяться в підвішеному стані.

Схема рейдерів досить проста. Власники землі – у багатьох з них перехід власності на паї бере початок ще з Австро-Угорської імперії, – маючи пакет попередніх документів, намагаються отримати кадастровий номер на свою-таки землю. В процесі узгодження вони постійно стикаються з відмовою на видачу дозволів з різних надуманих причин.

А потім раптом в Публічній кадастровій карті, речовому реєстрі виявляється зареєстроване нікому не відома особа, як вийшло з громадянкою Кувик Досей Юріївною, власницею на землях Лазещинської сільради – за межами населеного пункту Горішків. Новий власник –якийсь Тайстра Василь Васильович – працював в лісовому підприємстві майстром, що видно за реєстром декларацій, і звільнився в 2018 році. Причому він не вказав свою земельну ділянку в декларації.

«Підстави» прав власності у рейдера

Виходячи з речового реєстру, підставою для виникнення права власності зазначений наступний правовстановлюючий документ: «1) наказ, серія і номер: 1639 СГ, виданий 19.09.2018, видавець: Головне управління Держгеокадастру в Закарпатській області, 2) виписка з Державного земельного кадастру, серія і номер: НВ-210281672018, видавець: Відділ по Рахівському району Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області».

Цікаво, що це не акт про право власності, не свідоцтво, не рішення органів місцевого самоврядування, а «наказ обласного Держгеокадастру» і «витяг з Держземлекадастру». Тобто Тайстра звернувся до обласного Держгеокадастру з проханням дати дозвіл на розробку проекту землевідведення, і в подальшому закарпатський Держгеокадастр затвердив цей проект.

Звернувся він саме в Держгеокадастр, а не в сільраду, тому що ця ділянка знаходиться за межами населеного пункту Лазещини, отже, він порахував, що це землі держвласності, як це вбачається зі ст.ст. 83-84 Земельного кодексу України).

Земельні шахраї

Як кажуть самі власники, земельні шахраї спритно використовують маніпуляції і вписують власниками нібито учасників АТО, причому місцеві учасники АТО залишаються без уваги реєстраторів.

Вивчивши документи ми вирушили до держреєстратора Данилич Нелі Василівні в Тячеві Закарпаскої області і поставили на камеру ряд питань. Як нам стало відомо держреєстратор Данилич Неля Василівна залучалася до адмінпорушень по протоколу СБУ за «несанкціоноване копіювання та збереження персональних даних» (ч. 4 ст. 212-6), але за термінами справу закрили.

Вже раніше «відзначилася» дивними реєстраціями земельних ділянок, був прецедент в тому ж регіоні, тільки в цьому випадку було «неіснуюче рішення сільради». Реєстрацію скасували в судовому порядку, № справи: 307/257/18, рішення Тячівського р/с Закарпатської області від 26.03.2018.

Крім цього, по ній у 2019 році призначена камеральна перевірка Мін’юсту. Підстава: «відсутність у реєстрах електронних копій документів, поданих індивідуально для державної реєстрації, виготовленних шляхом їх сканування». Причому в реєстрі немає результатів перевірки.

Таким дивним чином, ДЗК та місцеві посадовці з 2009 року бездіяли щодо затвердження технічної документації на землю жителів Лазещини та не оформлювали їх право на землю, але в 2014 році тишком й швидко Закарпатське ДЗК оформило право на землю мешканців Лазещини іншим, сторннім особам. Тобто, шляхом бездіяльності місцевої влади відбулось порушенян прав мешканців Лазещини на землю.

Геокадастр

Наступним етапом нашого дослідження стало відвідування Закарпатської ОДА, де ми зареєстрували звернення до очільника Закарпатської ОДА від місцевих жителів і безпосередньо в Управління Держгеокадастру.

І вже отримали попередню відповідь на свій інформаційний запит

Головне в цій ситуації – консолідація суспільства на вирішення проблемного питання. Ми вважаємо, і це природньо, що влада має допомагати людям, а не навпаки. Чекаємо реакції від всіх гілок державної влади – як з Ужгорода, так і зі столиці.

app-facebook
Ярослава Рещук

около недели назад

Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області займається РЕЙДЕРСТВОМ і забирає у людей земельні ділянки!!!

Минув місяць з часу нашого звернення стосовно неодноразових відмов Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області у затверджені проекту землеустрою на земельну ділянку (кадастровий номер 2123684500:03:002:0054) до Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (деталі звернення за посиланням https://www.facebook.com/permal

Ещё

На изображении может находиться: 2 человека, люди стоят, дерево, трава, на улице и природа
На изображении может находиться: текст
На изображении может находиться: текст
На изображении может находиться: текст

Джерело: ukrpress.info

Sharing is caring!

Send a Comment