Замголови НБУ Рожкова кришує російські банки, дурить МВФ та займається «обналом» (АУДІОФАЙЛИ)

 

6360ba7bf5207020e772fb7d716ae691_l

Нова «прослушка» Рожкової: обналічка, готель за чужий рахунок, скасування санкцій для російських банків, обман МВФ і «ручне» НАБУ

У розпорядження редакції vlasti.net передали аудіо-файли, на яких людина з голосом заступника голови НБУ Катерини Рожкової, роздає вказівки чиновникам НБУ і банкірам.

Мова йде не просто про лобіювання інтересів приватного банку. З переговорів Рожкової явно випливає, що вона знає про операції переведення в готівку – імовірно, в Фідобанкі, лобіює скасування сакнций для БМ Банку (належить російському держбанку ВТБ, заступник голови якого Соловйов був партнером Гонтарєвої в ICU), намагається заощадити виплату відсотків за стабілізаційним кредитом «Платинум Банку», санкціонує підготовку фальсифікованої інформації для МВФ і вручну керує «Незалежною» асоціацією банків України.

Все це явно не сумісне з посадою члена правління НБУ і говорить про порушення закону «Про протидію корупції», як мінімум, в частині конфлікту інтересів. Однак глава НБУ Валерія Гонтарєва чомусь відтягує рішення про відставку Рожкової. Мабуть, це відбувається через тісні корупційні зв’язки між ними –бо іншого пояснення такого заступництва бути не може.

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дає вказівку Олегу, аби той зв’язався з Сашком (імовірно — Адарич) і вони припинили займатися переведенням грошей у готівку. Судячи по фразі «не доживете до успішного злиття» – мова йде про Фідобанк і Євробанк, власником яких виступав Олександр Адарич. Що цікаво, НБУ знав про схемних операціях у Фідобанку задовго до визнання того неплатоспроможним. Але не робив ніяких дій (аналогічно ситуації з «Платинум Банком»).

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить радникові голови правління «Платинум Банку» Дмитру Зинкову і обурюється рішенням НБУ зобов’язати «Платинум» платити відсотки за стабілізаційним кредитом, бо банк «виведений з проблемності». Потім обговорюють, як з допомогою махінацій завищити оцінку заставного майна акціонерів «Платинум Банку», яка буде надана у вигляді застави під стабілізаційний кредит НБУ. Мова йде про торгово-офісний центр «Молдова», який в НБУ оцінюють у 80 млн грн. Зінков повідомляє Рожковій про можливості оцінити його в 250 млн. грн. – що явно завдасть збитків державі у разі банкрутства «Платинум Банку».

Рожкова дзвонить Ігорчику (імовірно — Ігор Береза, керівник департаменту фінансового моніторингу НБУ) з вимогою прискорити рішення питання про зняття державних санкцій з БМ Банку. БМ Банк належить російському державному банку ВТБ. Головою наглядової ради ВТБ є Костянтин Улюкаєв, міністр економічного розвитку РФ. Його міністерство складає список торговельних санкцій проти України. Крім того, членом правління ВТБ є Юрій Соловйов, який згідно «панамських файлів» був партнером Валерії Гонтарєвої в ICU.

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить імовірно Наталії Дегтярьової, директору департаменту банківського нагляду НБУ, щоб обговорити ситуацію з докапіталізацією банків. Дегтярьова повідомляє, що при розрахунках обсягів докапиталзиции Департаментом фінансової стабільності (В. Ваврищук) були допущені системні помилки при обліку різних статей капіталу і резервів. Розрахунки з помилками були передані в МВФ в якості остаточних, і тепер, коли банки приходять з проханням перерахувати їм розмір необхідної докапіталізації і приносять обґрунтування такого перерахунку, Нацбанк відмовляється приймати їхні аргументи. Або перекидає суму з одного банку на інший, щоб не змінилася загальна сума докапіталізації, подана в МВФ. Рожкова вимагає список незгодних, щоб з ними працювати».

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить Дмитру Зінкову. Перша рекомендація – відмовитися від членства банку в Українському кредитно-банківському союзі. Друга рекомендація – зберегти Р. Шпека на посаді голови Незалежної асоціації банків. Зінков лобіює на посаду голови НАБУ главу правдения Універсалбанку Сергія Стратонова. Необхідно нагадати, що після банкрутства банку «Надра» ділова репутація Зінкова не вважається позитивною, і він не може обіймати посади в банках протягом 10 років.

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить голові правління «Платинум Банку» Леоніду Рибіну — який,судячи з розмови, сплатив її перебування в готелі зі свого рахунку. Бо це, очевидно, була безготівкова транзакція – то це може бути предметом розслідування НАБУ, як отримання чиновником НБУ неправомірної винагороди. Крім того, обговорюють, як «Платинум Банку» не платити відсотки за стабілізаційним кредитом НБУ і перевірку, яку буде проводити Департамент інспекційних перевірок НБУ Тетяни Лебединець (Рожкова називає її «найлютішим другом»). Рожкову турбує роздрібний кредитний портфель. Рибін говорить про те, що через роздрібні кредити видавалися схемні позики пов’язаним компаніям – «операції-мотанки», які можуть «розмотати».

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить імовірно Наталії Дегтярьової, директору департаменту банківського нагляду НБУ, щоб обговорити призначення голови Незалежної банковсой асоціації. Рожкова розповідає, що Зінков лобіює Стратонова, і вважає, що Шпек і Коробкова «вирішують питання Альфи». Дегтярьова називає Стартонова «взагалі імпотентом». Даються «втішні» характеристики іншим банкірам – зокрема, Кириченко, Савощенко, Лавренчуку. Потім обговорюють, як вказати банкам, за кого голосувати на пост глави НАБУ. Рожкова обіцяє домовитися через заступника міністра фінансів Оксану Маркарову за потрібну позицію менеджменту держбанків. Обговорюють, хто кому буде дзвонити, щоб проголосували за Шпека на чолі НАБУ. Закінчують розмову про те, що «НАБУ – це старпер вечірка», говорять про тупість Влада Рашкована (якого Гонтарєва хоче призначити представником МВФ), квартиру Олександра Писарука в Брюсселі.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment