Запізніле полювання на земельних злодіїв (відео)

Внутрішня безпека НПУ спільно зі слідчими Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора, викрила групу шахраїв, яка здійснювала незаконні оборудки із земельними ділянками. Серед учасників групи — посадовці Держгеокадастру області та поліцейський.

Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки НПУ одержали інформацію про діяльність групи осіб, учасники якої займалися незаконним заволодінням земель для ведення сільського господарства, які згодом передавали у приватну власність. Не виключалася причетність до шахрайської схеми співробітників поліції.

Працівники ДВБ НПУ встановили, що до злочинної діяльності причетні колишні та діючі посадовці Головного управління Держгеокадастру у Київській області та поліцейський сектору реагування патрульної поліції одного з відділу поліції Хмельниччини.

У 2018 році 32-річний поліцейський, учасник АТО, шляхом подачі недостовірних відомостей заволодів двома гектарами землі на території Київщини, не маючи на це законних підстав, оскільки вже використав своє право на її отримання. Колишня очільниця ГУ Держгеокодастру Київської області та її заступниця затвердили дозвільну документацію на відведення вищезазначеної земельної ділянки у власність.

Наразі правоохоронці перевіряють інформацію про обставини відведення та передачі змовниками у приватну власність за такою ж схемою ще майже 40 земельних ділянок площею 76 гектарів.

19 серпня 2020 року у фігурантів кримінального провадження проведено 11 санкціонованих обшуків.

Наразі 40-річній колишній керівниці ГУ Держгеокадастру Київщини та її діючій заступниці оголошено про підозру за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. За незаконні оборудки їм загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Поліцейському вручено підозру за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Триває розслідування для встановлення та притягнення до відповідальності інших учасників земельної афери. Про це повідомляє сайт Державного бюро розслідувань під заголовком «На Київщині викрито схему привласнення земельних ділянок – ДБР повідомило про підозру».

Схеми незаконного привласнення земельних ділянок відкрито працюють по всій Україні, вони відомі всім і кожному, їх не потрібно викривати. Викривати треба учасників цих схем.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2019-го уряд відсторонив від посади начальника Головного управління Держгеокадастру в Київській області Людмилу Приходько. Про це повідомив експрем’єр-міністр Олексій Гончарук у Telegram. За його словами, в цій області спостерігається найбільше скарг від громадян про неправомірні дії з боку керівництва.

«Про свавілля в цій установі знаю давно й не зі слів. Ще з часів роботи в Офісі президента я займався проблемою непрозорих схем розподілу земель. Один з найгучніших прикладів держпідприємство «Пуща-Водиця», — написав Гончарук і додав, що «очищення системи від токсичних і нечесних людей» проходить в усій Україні.

Обійнявши посаду начальника головного управління Держгеокадастру в Київській області, Л. Приходько одразу взяла з місця в кар’єр: «…Держгеокадастр в тісній зв’язці з Мінагрополітики у 2016 році… віртуозно вивів з державної власності 250 гектарів сільськогосподарської землі у Музичанській сільраді Києво-Святошинського району Київської області. Пані Приходько Людмила Олександрівна (в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Київській області) з ранку до ночі три дні підписувала накази про виділення двох гектарів в одні руки 140 громадянам України. І вони ще навіть не встигли зайти на ґанок будинку на Серпова, 3/14 в місті Києві, а наказ про затвердження проектів землеустрою цим громадянам вже був підписаний. Браво! Відмінна робота!

11 мільйонів американських доларів лягли до кишені керівників Держгеокадастру та Мінагрополітики», — писала у березні 2017-го газета «День» у статті «Віртуози «паперових полів».

Декларація Людмили Приходько дає підстави вважати, що одним із тих «140 громадян», кого вона обдарувала земельними ділянками площею 2 га, був її чоловік — Приходько Геннадій Володимирович. Невтомна рука дружини зробила його власником 22 (двадцяти двох) земельних ділянок у с. Рожни Броварського району Київської області (2400 + 3410 + 2400 + 2000 + 2000 + 2000 + 2000 + 2000 + 2000 + 2000 + 2000 + 2000 + 1382 кв. м), наділу площею 1200 кв. м у с. Бузова Київо-Святошинському районі Київської області та ще й 889 кв. м «на помідори» — у Софіївській Борщагівці.

Сама Людмила Приходько вже на початку двохтисячних була справжнім латифундистом. Протягом 2003-2003 років вона набула в с. Бишкін право власності на 11 земельних ділянок ( 900 + 4200 + 6500 + 3777 + 22063 + 16362 + 5059 + 1259 + 7353 + 5454 + 1530), у 2008-му — ще на одну — 10000 кв. м.

https://public.nazk.gov.ua/declaration/b4fd94d1-c98f-48ed-87b8-653f02b57712

Користуючись корупційними схемами, ділки на кшталт Л. Приходько ставали власниками безлічі безплатних наділів, тоді як для решти землі бракує. Чи не тому у Держгеокадастрі досі немає реєстру осіб, котрі скористалися правом на безоплатне отримання земель сільськогосподарського призначення?!

Земельний Кодекс дає право кожному українцю отримати у власність шість земельних ділянок різного призначення чітко визначеного розміру, а Конституція України це право гарантує. Проте руками «приходьків» та тих, хто призначає їх на посади у Держгеокадастрі, більшість українців цього права позбавлені, і навряд чи запізніле полювання на них прокурорських та НАБУінів спрямоване на відновлення цього права. Земельна реформа «слуг народу» цього не передбачає.

Зате українські можновладці, на відміну від пересічних громадян, сповна використовують право на отримання землі, гарантоване Конституцією України і Земельним Кодексом. Так, подалі від сторонніх очей на Київському морі розкинувся новенький особняк київського міського голови Віталія Кличка (дивіться відео). Будинок на 800 квадратних метрів, власний пірс, яхт-клуб і дебаркадер — і все це за високим парканом з колючим дротом і пильною охороною.

Sharing is caring!

Send a Comment