Заховані від комуністів церковні дзвони віднайшли мешканці села Коропець, що на Тернопільщині (ВІДЕО)

Під час копання траншеї мешканці селища Коропець, що в Монастириському районі Тернопільщини, 12 січня натрапили на заховані в землі два церковні дзвони. Їх понад 50 років тому заховали від радянської влади.

dzvin-1

Траншею копали, щоби провести воду самотній жінці. За словами селян, були різні варіанти де її копати, в останній момент вирішили саме так і натрапили на знахідку, — повідомляє сайт Коропець.

Як пише Релігійно-інформаційна служба України, селище Коропець відоме чисельними пам’ятками архітектури. Передовсім це надзвичайно красивий палац графа Бадені, а також дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1772 року) та костел святого Миколая (1860 року).

У селі була ще одна дерев’яна церква святого Миколая, збудована ще у 1786 році. Храм перебував на обліку як пам’ятка архітектури, але це не зупинило войовничих атеїстів. У 1964 році, відповідно до рішення виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали.

 

Коли нищили храм, вірні встигли зняти та заховати церковні дзвони. Про це знали лише кілька людей. На жаль, таємницю свого скарбу вони забрали з собою в могилу. Аж поки випадково під час копання траншеї на дзвони не натрапили місцеві мешканці.

Джерело: https://24tv.ua/na_ternopilshhini_vipadkovo_vidkopali_tserkovni_dzvoni_yaki_pivstolittya_tomu_zahovali_n913829

 

Sharing is caring!

2 thoughts on “Заховані від комуністів церковні дзвони віднайшли мешканці села Коропець, що на Тернопільщині (ВІДЕО)”

  1. При чому тут сталiнськi атеiсти? У 1964 роцi бiльш нiж 10 рокiв як помер Сталiн i була засуджена його дiяльнiсть. Ви що вже зовсiм нiколи нiчого не читаете i лише пропiаритись мрiете? Соромно. що такi неграмотнi журналiсти в Тернополi працюють.

Send a Comment