Збільшити інвестиції в Україну через “Північний потік-2” домовилися США і Німеччина – Reuters

США і Німеччина досягли домовленості навколо російського газопроводу “Північний потік-2”. Одним із пунктів є збільшення фінансування України, яка постраждає від завершення будівництва. Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на свої джерела. Зазначається, що офіційно про угоду мають оголосити найближчими днями.

За словами співрозмовника, загалом “усе виглядає добре”, але переговори ще не завершено. Він додав, що, незважаючи на відсутність подробиць угоди, вже відомо, що одним із ключових компонентів стане збільшення інвестицій обох країн в Україну. Вони будуть спрямовані на підтримку енергетичної трансформації, енергоефективності та енергетичної безпеки держави.

Водночас поки незрозуміло, чи йдеться про приватні або державні інвестиції.

Ще одне джерело агентства сказало, що сторони наблизилися до угоди, яка дозволить не відновлювати скасовані санкції проти оператора газопроводу і його виконавчого директора.

Раніше ЗМІ писали, що уряд Німеччини розробив кілька варіантів компенсації для України у разі завершення будівництва і запуску “Північного потоку-2”.

Тоді наголошувалося, що це можуть бути: допомога в будівництві “зелених” електростанцій і збуті цієї електроенергії; інвестиції в модернізацію нашої ГТС; співробітництво в сфері досліджень водню.

Як повідомляв OBOZREVATEL, після зустрічі з президентом США Джо Байденом канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що “Північний потік-2” не повинен стати заміною транзиту газу через Україну. За її словами, наша країна повинна залишатися країною-транзитером природного газу. Вона підкреслила, що Німеччина вживатиме заходів, якщо Росія стане заважати Україні здійснювати транзит газу. Також політикиня зазначила, що у неї з Байденом різні погляди на ПП-2.

Sharing is caring!

Send a Comment