Земля та гроші – для «своїх», дірка від бублика – територіальній громаді м. Березань

Як обійти земельний аукціон та при цьому ще й заробити, знають у м. Березань, що на Київщині: за сприяння депутатів Березанської міської ради ТОВ «Сіті Стар Груп» без аукціону отримала в користування земельну ділянку площею 0, 37 га в м. Березань Київської області терміном на 10 років…

«Свайне» поле та його власники

Територія, яку ТОВ «Сіті Стар Груп» отримала в оренду, мешканці міста називають «свайним полем», оскільки уся земельна ділянка вкрита залізобетонними палями, залишеними у спадок місту ще з минулого століття. Саме наявність цього «об’єкту незавершеного будівництва» на земельній ділянці, яка за рішенням Березанської міської ради № 324 -33-VII від 23.05.2017 р. увійшла до переліку земельних ділянок, які виставляються для продажу та надання права оренди на земельних торгах (аукціоні) на території Березанської міської ради, й допомогла підприємливим особам прокрутити досить сумнівну аферу.

Справа в тім, що земельні ділянки, на яких відсутня забудова, повинні надаватися у власність чи користування (оренду) виключно за результатами земельних торгів (аукціону). Вважається, що під час публічного продажу земельних ділянок на аукціоні може бути зафіксована та ціна, яка буде максимальною до ринкової. Оборудка, якій сприяли місцеві чиновники, допомогла підприємцям оминути земельний аукціон, а отже й призвела до втрати березанцями значної суми коштів.

Як мали б розвиватися події з наданням землі в оренду ТОВ «Сіті Стар Груп» у випадку дотримання закону? Міськрада мала б перевірити наявність вільних територій і організовувати земельний аукціон, у ході якого березанці обрали б найвигіднішу для міста пропозицію. Натомість Березанська міськрада і засновники ТОВ «Сіті Стар Груп» пішли іншим шляхом.

Для початку депутати Березанської міської ради прийняли рішення № 299-31-VII від 06.04.2017 року, яким надали дозвіл на розробку технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки у комунальну власність Територіальної громади м. Березань в особі Березанської міської ради для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку по вул. Шевченків Шлях, 35/1 площею 0, 3700 га.

bezymyannyj1

Потім, скориставшись нормою закону, що для надання ділянок комунальникам аукціон не потрібний, рішенням Березанської міської ради № 362-38- VII від 03.08.2017 р. земельну ділянку за адресою: вул. Шевченків Шлях, 35/1 передали у постійне користування КП «Житлово-побутове підприємство». Наступного дня внесли зміни до свого ж рішення, внаслідок чого земельна ділянка опинилась у постійному користуванні КП «Березанькомунсервіс». І вже 18 серпня 2017 року на офіційному сайті Березанської міської ради з’явилося оголошення про конкурс щодо відбору інвестора-забудовника. Та тут, неначе чорт з табакерки, вискочила… власниця «об’єкту незавершеного будівництва».

«А был ли мальчик?»

Виявляється, що власником об’єкта незавершеного будівництва готовністю 9 %, який розташований по вул. Шевченків шлях, 35/1 в м .Березань, до 10 травня 2012 року був… Микола Олексійович Тишко. Факт сам по собі досить дивний, оскільки до 19.02.2016 року у м. Березань не існувало вулиці, яка б носила назву «Шевченків шлях». Своєю появою вона завдячує прийнятому Закону України «Про засудження комуністичної та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», у зв’язку з чим Виконавчий комітет Березанської міської ради прийняв розпорядження №13 від 19.02.2016 р. «Про перейменування вулиць та провулків міста Березань». Назву «Шевченків шлях» отримала колишня вулиця Леніна. Отже – фальшування документу, як кажуть, очевидне.

Після смерті Миколи Олексісйовича Тишка нерухоме майно буцімто перейшло у спадок громадянці Тетяні Федорівні Пазюк, яка проживає по вул. Львівська, 60 в м. Горлівка Донецької області.

Оцінка спадкового майна станом на 10 квітня 2013 року (дата видачі свідоцтва про право на спадщину за законом) складала 28 560 грн. Свідоцтво про право на спадщину зареєстроване приватним нотаріусом Антрацитівського міського нотаріального округу Луганської області (яке наразі знаходиться на окупованій території) Ларисою Семенівною Шульженко.

І як відреагували на появу власника земельної ділянки, яка вже відповідно до рішення Березанської міської ради відійшла у комунальну власність, місцеві чиновники?

Рішенням Виконавчого комітету Березанської міської ради №221 від 23.11.2017 року об’єкту незавершеного будівництва (свайне поле), який належить Пазюк Тетяні Федорівні, та відповідній земельній ділянці, яка належить територіальній громаді м. Березань, присвоюють нову адресу – вул. Шевченків шлях 35/1-а!

Сама власниця свайного поля – дев’яностолітня Т.Ф. Пазюк 02 лютого 2018 року засновує ПП «Ріалтрейд сістемз» із статутним капіталом розміром 200 тис. грн., яке має займатись будівництвом житлових і нежитлових будівел. Своє приватне підприємство реєструє …прямо на свайному полі – за адресою об’єкту незавершеного будівництва: м. Березань, вул. Шевченків шлях, 35/1-А!

Директором ПП «Ріалтрейд сістемз» спочатку призначають Григорія Вікторовича Дорошенка, а з 19.03.2018 року керівником стає наближена до міського голови м. Березань Володимира Тимченка особа – Надія Василівна Люта. Коло замкнулося, що й треба було корупціонерам…

bezymyannyj2

Мета створення приватного підприємства чітко проглядається з наступних дій його засновника та керівника: 14 лютого 2018 року Т. Ф.Пазюк передає, а директор Григорій Вікторович Дорошенко приймає в якості майнового внеску до статутного капіталу ПП «Ріалтейд сістемз» об’єкт незавершеного будівництва, що розташований за адресою м. Березань, вул. Шевченків шлях, 35/1-а, причому в акті прийому-передачі відсутні відомості про реєстраційний номер цього нерухомого майна, яке нібито належало Т.Ф. Пазюк на правах спадщини. А підпис власниці об’єкта нерухомого майна на акті прийому-передачі, складеному у м. Березань, посвідчує приватний нотаріус …Із’яславського районного нотаріального округу Хмельницької області Шмигельська Віра Петрівна.

Двадцятого березня 2018 року ПП «Автоексперт» (власник Маковський В’ячеслав Георгійович) проводить грошову оцінку об’єкту недобудови. Відповідно висновку спеціалістів вартість майна становить 73 240 грн. І вже 31 березня 2018 року ПП «Ріалтейд сістемз» в особі… ліквідатора підприємства Надії Василівни Лютої укладає договір купівлі-продажу вищевказаного об’єкту. Його покупцем стає ТОВ «Сіті Стар Груп» (засновники – Панінський С.В., Хіміченко Б. С., Хіміченко Р. С.), зареєстроване, згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 10 січня 2018 р. за адресою: Київська область, с. Чубинське, вул. Бориспільська, 5. Цього ж дня, відповідно до умов договору, ТОВ «Сіті Стар Груп» мало здійснити реєстрацію прав власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

bezymyannyj3

Саме ж ПП «Ріалтейд сістемз» свою основну функцію по отриманню коштів у розмірі 73 240 грн. повністю виконало і зараз перебуває в процесі припинення…

bezymyannyj4

Між тим, двадцятого лютого 2018 року депутати Березанської міської ради приймають рішення про припинення права користування КП «Березанькомунсервіс» земельною ділянкою загальною площею 0,37 га за адресою: м. Березань, вул. Шевченків шлях, 35/1.

Рішенням №477-47-VII від 26.04.2018 р. «Про розгляд питань по врегулюванню земельних відносин» відповідно до поданого клопотання ТОВ «Сіті Стар Груп» депутати передають цю земельну ділянку поза конкурсом в оренду на 10 років під мінімальну ставку в 3% як власнику нерухомості, що розташована на цьому місці.

bezymyannyj5

Хто є хто

Що ж березанці знають про ТОВ «Сіті Стар Груп», яка протягом 10 років використовуватиме земельну ділянку територіальної громади?

З відкритих джерел інформації відомо, що, наприклад, Хіміченко Богдан Сергійович у 2017-му році продав два нежитлових приміщення, розташованих у Києво-Святошинському районі Київської області, головному консультанту Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Людмилі Миколаївні Сахно:

bezymyannyj5

Окрім ТОВ «Сіті Стар Груп» (де він бенефіціарний власник), Хіміченко Богдан Сергійович є засновником ще 3 компаній – ТОВ «Маестро-буд», ТОВ «Маестро житло буд» та ТОВ «Компанія надійних людей та розвитку». Основний вид діяльності заснованих товариств – будівництво житлових і нежитлових будівель.

Хіміченко Роман Сергійович – керівник ГО «Громадська ініціатива Чубинського», засновник ТОВ «Маестро-буд», ТОВ «Тандем Комфорт», ТОВ «Сіті Стар Груп», ТОВ «Компанія надійних людей та розвитку», ТОВ «Маестро житло буд».У ТОВ «Сіті Стар Груп» – бенефіціарним власником.

Панінський Сергій Володимирович – засновник відразу чотирьох компаній: ТОВ «Рада Хотелс Груп», ТОВ «Сіті Стар Груп», ТОВ «Компанія надійних людей та розвитку»,ТОВ «Маестро-буд». В одній з них –ТОВ «Рада Хотелс Груп» – є керівником. У ТОВ «Сіті Стар Груп» – бенефіціарним власником.

bezymyannyj6

Отже, 26 квітня 2018 року оборудка стосовно позаконкурсної передачі земельної ділянки комунальної форми власності власникам ТОВ «Сіті Стар Груп» була успішно завершена. Внаслідок цього ПП «Ріалтрейд сістемз», керівником якої є наближена до міського голови особа, отримало грошову винагороду у розмірі 73 240 грн., ТОВ «Сіті Стар Груп» практично задарма отримало земельну ділянку в оренду терміном на 10 років. А що з того отримала березанська громада? Дірку від бублика!

Наталія КИРИЛЕНКО, власкор газети «Наша Версія»

Sharing is caring!

Send a Comment