Жовтневий райсуд міста Дніпра заборонив називати «Наріком» бізнесмена Петровського

Суд заборонив називати бізнесмена з Дніпра Олександра Петровського «кримінальним авторитетом» або «керівником злочинного угруповання» на прізвисько Нарік, повідомляє журнал «Новое время». Зокрема, в серпні 2018 року Жовтневий райсуд Дніпра виніс таке рішення за позовом Петровського до інтернет-порталу «Цензор.НЕТ» і його головного редактора Юрія Бутусова, а також ще кількох журналістів.

У Єдиному реєстрі судових рішень вказано, що в одній із публікацій відповідачів були такі слова: «…відомий у певних колах під ім’ям Нарік, проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання. Пік активності цього ОЗУ припадав на період 2000–2004 років».2

По ліву руку від Епіфанія стоїть Президент Петро Порошенко, по праву – Нарік-Петровський

У зв’язку з цим Петровський заявив у суді, що вважає такі твердження «безпідставними, необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсності». Він стверджував, що «ніколи не притягався до кримінальної відповідальності, не має судимостей, ніколи не мав будь-яких зв’язків із кримінальним світом»; «ніколи не був засуджений за жодною статтею Кримінального кодексу України» і «жодного кримінального провадження стосовно нього органами слідства не відкрито».

У підсумку суд визнав цю інформацію такою, що «не відповідає дійсності» і «принижує ділову репутацію», а також зобов’язав відповідачів виплатити 2 тис. грн. і опублікувати спростування. У реєстрі вказано, що аналогічне рішення той самий суд ухвалив у травні 2018 року, ставши на бік Петровського.3

Нардеп Гузь заявив, що людина, яка стоїть праворуч від Парубія, – Петровський

В обох рішеннях судді згадують про те, що у 2010 році Петровський уже виграв позов про захист честі та ділової репутації до генерального прокурора Юрія Луценка, який також називав його Наріком і «кримінальним авторитетом», підкреслює видання.

Бутусов сказав журналістам, що він уперше чує про такі судові рішення. Він припустив, що тихе судове рішення потрібне було Петровському, щоб уникнути проблем у роботі із західними банками і мати «чисту історію».

ЗМІ, зокрема «Украина криминальная» та «Обозреватель», називали Петровського кримінальним авторитетом Аліком Наріком. «Обозреватель» писав, що він народився в Грузії. У Дніпрі закінчив вісім класів школи. Луценко говорив у січні 2011 року в коментарі ZN.UA, що Петровський був лідером організованого злочинного угруповання. «У 2005 році він залишив територію України, низку членів його угруповання було затримано, а саме угруповання було фактично розгромлено», – розповідав він.

В останні роки Петровський почав з’являтися на публічних заходах (переважно – церковних) із першими особами держави.

17 грудня 2018 року під час молебню в храмі Різдва Пресвятої Богородиці Православної церкви України в Дніпрі Петровський стояв біля предстоятеля Православної церкви України Епіфанія і президента Петра Порошенка. 5 січня 2019 року в Стамбулі після підписання томосу про автокефалію української православної церкви Петровського сфотографували поруч зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм.

Джерело

Sharing is caring!