Жозеп Боррель: ЄС передасть Україні винищувачі

Віце-президент Європейської комісії, представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив про намір країн Євросоюзу передати Збройним силам України бойові літаки та зброю для протидії вторгенню військ Російської Федерації. Про це він сказав після засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС країн-членів у форматі відеоконференції.

“І безумовно, ми збираємося надати зброю, винищувачі. Ми збираємося навіть надати бойові літаки. Ми не говоримо лише про боєприпаси. Ми надаємо більш важливе озброєння, аби відправити на війну”, – сказав Боррель.

Як уточнив представник ЄС, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба попросив такі винищувачі та бойові літаки, якими українська армія зможе управляти. “Ми знаємо, про які типи літаків йдеться, і деякі країни-члени мають такі літаки”, – наголосив Боррель.

Він додав, що ця допомога надходитиме Україні через західний кордон. Крім того, за словами Борреля, вони також погодили допомогу Києву на суму 450 млн євро. “Ми прийняли рішення забезпечити українську армію летальною зброєю на суму 450 млн. євро”, – сказав Боррель.

За його словами, додатково Україні буде виділено 50 млн євро на нелетальну зброю, паливо та захисні засоби.

Sharing is caring!

Send a Comment