Журналісти дізналися, хто запропонував відкласти Е-декларування

Автор скандальної поправки до Бюджету-2 016 про відстрочку електронного декларування для чиновників, через яку вже другий день в українському політикумі киплять пристрасті, народний депутат, заступник голови депутатської групи «Воля народу» Андрій Деркач. Про це на своїх сторінках в Facebook написали відразу кілька журналістів, експертів та громадських діячів, передає «Слово и Дело».

 деркач

Андрій Деркач

— Ця інформація з бюджетного комітету ще повинна бути підтверджена стенограмою, але кілька джерел сходяться в цьому твердженні, — зазначив експерт «РПР» Ярослав Юрчишин. За його словами, Деркач був автором даної поправки. Втім, вина лежить і на членах Бюджетного комітету на чолі з нардепом Андрієм Павелко («БПП»), які проголосували цю правку для внесення до сесійної зали, а також на всіх без винятку депутатах, які голосували за цей Бюджет з відповідною правкою, не читаючи кінцевий варіант того, за що вони голосували.

— Це просто дивно, що при такій підготовці цей Деркач не потягнув собі рідну Сумщину в панщину правками до Бюджету на 2016 рік, — додав Юрчишин.

Першою витяги з Держбюджету та стенограми засідання Верховної Ради опублікувала правозахисник і адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська.

— Коротка ілюстрація протягування будь-якої норми через прикінцеві положення чого завгодно. У даному випадку — як уникнути жахливого електронного декларування своїх і не тільки своїх доходів, побічно позбавивши своїх виборців безвізового режиму, — написала вона.

Поверховий аналіз оприлюднених документів дає зрозуміти, що та сама скандальна правка про відстрочку електронного декларування доходів чиновників на рік була внесена за згодою та за участю голови Бюджетного комітету Андрія Павелка.

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман пообіцяв, що найближчим часом поправку про відстрочення введення електронних декларацій скасують.

Він також повідомив, що відповідний законопроект про скасування даної відстрочки вже зареєстрований в апараті парламенту під №3755. Гройсман сподівається, що дану ініціативу підтримає більшість народних депутатів.

Пізніше стало відомо, що ініціатором поправки фінального тексту закону про держбюджет, яка стосується відстрочки декларування всіх активів в електронному вигляді і загрожує запровадженню безвізового режиму, є позафракційний депутат Володимир Мисик.

Це випливає з документа за підписом народного обранця, який опинився у розпорядженні. Саме Володимир Мисик запропонував внести в текст закону про держбюджет поправку, яка загрожує введення безвізового режиму з ЄС.

Першоджерело:

http://ru.slovoidilo.ua/2016/01/05/novost/politika/zhurnalisty-uznali-kto-predlozhil-otlozhit-e-deklarirovanie

Sharing is caring!

Send a Comment