Змінити політику США щодо України закликає видання Washington Post

Впливове американське видання Washington Post звернулося до керівництва США із закликом змінити політику щодо України. Журналісти вважають, що теперішній курс може мати вкрай негативні наслідки.

Редактори видання наголошують, що зараз президент Зеленський зіткнувся з вирішальними моментами – він намагається укласти нову угоду з МВФ, а також планує зустріч з президентом РФ і лідерами Франції та Німеччини 9 грудня в Парижі. «Протягом багатьох років політикою Сполучених Штатів було рішуче підтримувати Україну в такі моменти – не тільки задля підтримки демократії, але і задля просування стратегічних інтересів США, таких як стримування російської агресії в Європі. Однак хаос, який президент Трамп вніс у відносини між США і Україною, фактично створив дипломатичний вакуум», – йдеться у статті видання.

Журналісти також зазначили, що майже кожен чиновник, який працював над відносинами з Україною в останні два роки, подав у відставку. Вони підкреслили, що Зеленського досі не запрошено в Білий дім на зустріч, про яку Трамп говорив під час спроб отримати політичні вигоди від України. Також Трамп продовжує повторювати неправдиві звинувачення щодо ролі України на виборах 2016 року – навіть після того, як йому повідомили, що за цими чутками стоять російські спецслужби.

«Все це значно послаблює позицію Зеленського. Меркель та Макрон будуть тиснути на українців, аби вони пішли на поступки російському правителю – адже така угода дозволить їм відновити європейські відносини з Росією», – йдеться у статті.

Редактори Washington Post закликали членів Конгресу чинити тиск на Трампа і держсекретаря Помпео, аби ті оживили підтримку України, а Державний департамент – призначити нового високопоставленого чиновника, який би представляв Сполучені Штати на мирних переговорах.

Нагадаємо, адвокат президента США Рудольф Джуліані опублікував внутрішнє листування членів демократичної партії, яке нібито повинне свідчити про змову між членами штабу Гілларі Клінтон і українськими «офіційними особами».

При цьому Рудольф Джуліані взяв цю переписку з відкритої бази Wikileaks, а самі документи були отримані завдяки кібератаці російських спецслужб на сервери Демократичної партії США. Розслідувачі в США вважають, що РФ через свій проект Wikileaks поширювала наклепницьку інформацію на демократів в допомогу Трампу під час виборів.

Повідомлялося, що син президента США Дональд Трамп-молодший і сайт WikiLeaks вели активну переписку з жовтня 2016 року принаймні до липня 2017 го.

Сам Трамп заявляв, що проект WikiLeaks – не його справа, хоча під час передвиборної кампанії  стверджував, що йому подобається цей проект.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment