Змовившись з опоблоківцем Вілкулом, БППешник Павелко вивів з держбанку «Родовід Банк» 200 млн. грн.

Нардеп від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул є партнером глави Бюджетного комітету Верховної Ради Андрія Павелка за корупційною схемою з присвоєння понад 200 млн. гривень держбанку «Родовід Банк». А частка Вілкула та наближених до нього склала близько 30 млн. доларів, пишуть Наші гроші.

За інформацією видання, суть схеми полягала у відмиванні державних коштів через купівлю фірмою «Індастріал білдінг компані» (ІБК) побудованого Павелком в 2010 році на 212 млн. гривень кредиту від «Родовід Банку» елітного нічного клубу Дніпра «Опера» – з подальшим її банкрутством і, отже, оголошенням неможливості погашення кредиту.

Фірма-покупець мала номінального утримувача і директора, але реальні бенефіціари теж були видимі, оскільки знаходилася ця фірма на території іншого нардепа – Дениса Дзендзерского.

«Двічі торги з початковою вартістю 346,58 млн. гривень були скасовані через відсутність учасників. Проте 26 серпня 2016 року відбувся фінальний аукціон. Початкова вартість вже в 221,81 млн. гривень знижувалася, поки наближена до нардепа Олександра Вілкула фірма «Укрсаб» не набула клуб всього за 24,34 млн. гривень», – підкреслює видання.

При цьому автори матеріалу зауважують: за даними Фонду гарантування вкладів, після ліквідації в листопаді 2017-го ІБК її заборгованість перед «Родовід Банком» збільшилася до 321,92 млн. гривень.

«Президентська партія всіляко воює з одним з лідерів опозиції – Вілкулом. Але саме він через три роки після Майдану замикає схему виведення грошей з державного банку. Схему, яку почав нардеп від БПП Андрій Павелко. Не дивно, що ряд кримінальних проваджень по цій історії захлинулися на перших же етапах», – резюмували журналісти-розслідувачі.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження щодо Павелка.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment