Звільнено суддю Волкову, яка відпустила «беркута» і «закрила» Шаповалова, — політолог

Вища рада правосуддя звільнила Світлану Волкову з посади судді Печерського районного суду міста Києва. Підставою для звільнення стало «вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді». Як повідомляє політолог Олексій Голобуцький, тепер необхідно переглянути всі справи, до яких торкалась Волкова.

«Суддя Волкова – «зірка» Печерського суду. Про неї відомо, що у 2014 році вона випустила на волю вбивцю активістів Майдану – командира чорної роти «Беркуту» Дмитра Садовника, який одразу ж втік до Росії», – нагадав політолог.

Голобуцький зазначив, що справа Волкової розглядалася з 2016 року – довгі 7 років тривав цей процес, і весь цей час вона чинила «правосуддя».

Зокрема, Волкова призначила колишньому заступнику міністра оборони Вячеславу Шаповалову найбільшу в історії заставу – більше 400 мільйонів гривень.

«Шаповалов поки не звинувачений. І може статися так, що його провина так і не буде доведена. Але факт залишається фактом: спочатку Волкова відпустила до Росії «беркута», а під кінець кар’єри «закрила» людину, яка відповідала за забезпечення ЗСУ. Обидва випадки сталися під час російської агресії», – заявив Голобуцький.

Він вважає, що тепер необхідно переглянути всі справи, до яких торкалась Волкова: «Це буде і законно, і, що головне, справедливо по відношенню до жертв «правосуддя».

В своєму інтерв’ю Шаповалов повідомив, що його підозрюють у нібито перешкоджанні законним діям ЗСУ в особливий період, але при цьому Державне бюро розслідувань, яке готувало підозру, не надало жодних доказів наявності такого наміру у його діях.

«Ми живемо у правовій державі. Тож маю сподівання, що суд в результаті винесе справедливе рішення, яке базуватиметься і на законності, і на здоровому глузді», – сказав колишній заступник міністра оборони.

 

Sharing is caring!

Send a Comment