Звинувачення щодо знищення літака «Мрія» висунуто екс-керівнику «Антонова»

Колишньому директору ДП «Антонов» Сергію Бичкову висунули звинувачення у службовій недбалості, що призвела до знищення найбільшого у світі вантажного літака Ан-225 «Мрія». Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на Службу безпеки України (СБУ).

За версією слідства, Бичков не забезпечив евакуацію літака «Мрія», незважаючи на попередження державних органів і знаючи про припинення страхового покриття.

За даними СБУ, напередодні повномасштабного вторгнення Росії літак «Мрія» перебував у справному технічному стані, в аеропорту «Гостомель» було достатньо пального для виконання польоту, а екіпаж був готовий до вильоту.

«Однак колишній генеральний директор ДП «Антонов» не видав відповідного наказу та проігнорував доповіді і пропозиції своїх підлеглих», – йдеться у звіті.

Аеропорт «Гостомель» розташований за 10 кілометрів на північ від Києва і став об’єктом першого наступу російських військ на Київ у лютому 2022 року. Аеропорт був відвойований українськими силами незабаром після того, як російські повітряно-десантні війська спробували захопити аеропорт.

Наразі Бичков перебуває під вартою без права на заставу. У березні колишнього керівника ДП «Антонов» та інших посадових осіб підприємства також підозрювали у перешкоджанні українським військовим у захисті аеропорту «Гостомель».

Sharing is caring!

Send a Comment