Київські дитячі будинки, які потребують одяг та іграшки. Допоможемо діточкам!

Пройшли новорічні свята, а з ним і сезон цукерок, подарунків і сюрпризів. Люблячі своїх дітей батьки зробили все можливе, щоб їхні діти залишилися задоволеними. Але серед нас є діти, у яких не було можливості знаходитися поруч з мамою, татом або бабусею.

Сиротам та дітям з інвалідністю, які живуть в спеціальних установах теж потрібна увага.

Vgorode дізнався, як стати благодійником, що потрібно київським дитячим будинкам, як направляти допомогу і куди навіть можна зайти в гості.

Також Vgorode зіткнувся з проблемою відсутності комунікації з дитячими будинками. У деяких установ немає сайтів, сторінок в соціальних мережах або навіть номерів телефону, за якими можуть зателефонувати волонтери.

Зателефонувавши за номером, який вказаний в Google, важко дізнатися інформацію про можливості допомоги інтернатам. Адміністрації варто попрацювати над питанням комунікації з волонтерами та благодійниками, інакше вихованці дитячих будинків втрачають істотний шанс отримати щось необхідне.

Що потрібно дитячим будинкам:

Засновник однієї з благодійних організацій, яка працює з дитячими будинками по всій Україні, Богдан розповів, що у кожного вдома різні потреби. Наприклад, в інтернаті для самих маленьких дітей в першу чергу потрібно утеплювати стіни і ставити нові вікна, щоб дітки перебували в теплі. У закладах для дітей з проблемами в розвитку ніколи не будуть зайвими коляски.

Також в дитячих будинках завжди в дефіциті теплі і сезонні речі, наприклад, для походу в школу восени, і легкі босоніжки, сланці – на теплу пору року.

Багато інтернати просять допомогти з речами для освіти і мистецтва. Спортивний інвентар, мікрофони, техніка – те, що не завадить в кожній школі.

Будь-яка допомога продуктами теж вітається.

Не варто віддавати в притулки брудні речі і м’які іграшки – їх там і так багато.

“Берізка”

У цьому дитячому будинку контактна особа повідомила, що для того, щоб отримати дозвіл на публікацію переліку необхідних для інтернату речей, потрібно отримати дозвіл департаменту охорони здоров’я КМДА. При цьому в дитячому будинку додали, що все-таки можна дізнатися перелік, зателефонувавши або прийшовши до закладу.

Де знаходиться: вулиця Кубанської України, 4

Контакти : 044 513 45 83

Дитячий будинок “Малятко”

Тут знайшли собі тимчасовий притулок 123 дитини, серед яких 5 круглих сиріт. Тут працюють в тому числі і з дітьми-аутистами. У дитячому будинку просять телефонувати, щоб дізнатися перелік необхідних речей.

Чим допомогти:

Установа має потребу в оснащенні медико-ребілітаціонного кабінету, кабінету логопеда і психолога.

Контакти: 044 430 11 25

Центр соціально-психологічної допомоги на Оболоні

У центрі знаходяться діти від 3 до 15 років.

Чим допомогти:

Для цієї установи в пріоритеті розвиваючі ігри – конструктори, 3D-пазли, лего. Також завжди є потреба в рідкому милі, щітки, зубної пасти, шампуні.

Співробітники центру розповідають, що шукають художників-волонтерів, які хотіли б допомогти розмалювати дитячі кімнати. Також в дитячому будинку потребують посудомийній машині, яка нещодавно зламалася.

Влітку в центрі практикують благодійну покупку путівок для поїздки дітей на оздоровчі курорти.

Волонтери, які хотіли б працювати з дітьми, проводити майстер-класи, повинні мати свою програму, необхідні довідки та укласти договір з центром.

Адреса : Полярна, 7а

Контакти : 044 464 20 21

Державна політика

В Україні в рамках соціальної політики з 2017 року йде процес деінституалізації. Передбачається, що діти, які живуть в інтернатах, а не в сім’ях, повинні будуть жити в умовах, максимально наближених до сімейних.

Суть ДІ – держава повинна сформувати таку державну політику, щоб не допускати потрапляння дітей в інтернати. Іншими словами, це реформа виключає поняття “притулки для сиріт”. Для цього розроблена ціла стратегія попередження сирітства від заснування сім’ї до народження дитини.

Тому що якою б не була матеріальна допомога дитячим будинкам, це не може вирішити основну проблему – самотності кожного з вихованців інтернатів.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment