«Дефект» Труби виявили журналісти проекту «Викривач»

Дещо про таємниці нового голови Державного бюро розслідувань

Журналісти проекту «Викривач» спробували дізнатися, хто такий Роман Труба, який разом з командою буде розслідувати справи суддів, прокурорів, нардепів, міністрів і президентів

22 листопада 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення директором Державного бюро розслідувань 43-річного Романа Труби. З 19 фінальних кандидатів конкурсна комісія вибрала головою новоствореного органу колишнього працівника прокуратури Львівської області та юриста приватної компанії «Сектор права». Комісія дозволила Роману Трубі обиратися на посаду директора. До цього екс-прокурор претендував лише на посаду заступника директора ДБР.

Хто ж такий Роман Труба, який разом з командою буде розслідувати справи суддів, прокурорів, нардепів, міністрів і власне президентів, досліджували журналісти проекту «Викривач».

Відео: «Прорив» Труби

«Сьогодні у мене перед очима, як ніби це було вчора, зустріч з приводу мого призначення на таку важливу посаду з генеральним прокурором України Віктором Пшонкою, пізніше моє представлення прокурором області Віталієм Ковбасюком. Перше знайомство, потиск рук з керівниками району, від яких отримав в подарунок на пам’ять повчальну книгу «Пустомитівщіна», якій часто користуюся, готуючись до поїздок по селах району» – так Роман Труба в виданні« Голос народу »згадує про своє призначення на посаду прокурора одного з районів у Львівській області. Саме тут нинішній керівник ДБР розслідував такі справи:

– пенсіонерка з Пустомит вирощувала коноплю. Спіймали, вилучили півкіло зілля;

– шість листів жерсті, вкрадених п’яним жителем села Чижиків;

– фальшива довідка про доходи, видана директором підприємства колишньому працівникові для отримання кредиту;

– палець, який син зламав батькові;

– викрадена драбина вартістю майже 500 гривень;

– ДТП, пограбування, хабарі максимум в тисячу доларів.

bezymyannyj2

Всі ці справи об’єднує одне – зловмисники отримали або символічне покарання, або відбулися переляком. Ще одне з незавершених справ прокурора Труби – рейдерське захоплення землі.

«Земля, з якої люди годували своїх дітей, перейшла у власність для використання елітним людям Львова. Ми зверталися до Романа Труби за допомогою, але він нам нічим не допоміг», – розповідає житель села Басівка Іван Малатовскій.

bezymyannyj3

Львівський правозахисник Андрій Петришин додає, що заяви про скоєння злочинів в Пустомитівській прокуратурі, коли нею керував Труба, взагалі не приймалися. Прокурорам було не цікаво розглядати справи рядових жителів.

У Пустомитівській прокуратурі з прокурором Трубою познайомився і евромайданівець Андрій Шевців. Прокурор клопотав перед суддею про невиїзд Шевціва за межі Львова. Він приїхав допомогти студентам, які їхали на Майдан до Києва.

«Через три години зі свідка я став підозрюваним. Це моя справа шита білими нитками, щоб я не допомагав активістам. Але рух на дорозі перекрили працівники ДАІ, почали зупинятися машини, і вийшло таке ситуативне перекриття», – згадує Шевців.

bezymyannyj4

Справу проти Шевціва після Революції гідності закрили. Тобто це було підставою, щоб Роман Труба не підпадав під люстрацію. Замість цього прокурор отримав підвищення і переїхав до Києва, де спочатку працював в Генпрокуратурі, а потім в юридичній компанії «Сектор права».

bezymyannyj5

Статутний капітал компанії «Сектор права» – 1000 грн. Ні сайту, ні номера телефону компанія не має. За півтора року роботи в юрфірмі Труба отримав зарплату 19 100 грн. Ні сам Роман Труба, ні його дружина, яка в минулому році була в декретній відпустці, до цих пір так і не прокоментували, на які кошти жили весь рік.

Найбагатшою в сім’ї виявилася 60-річна мати Романа Труби. Вона володіє двома будинками в селі Рудне під Львовом. Один з них площею 300 квадратів і зареєстрований тільки в 2017 році.

bezymyannyj6

Але мати нового директора ГБР в цьому будинку не проживає, а живе у Львові.

bezymyannyj7

«Вона тут постійно живе, звідси і на роботу ходить в школу, де працює кухарем. Чоловік її колись на залізничній станції працював. А син часто сюди навідується на дорогих авто», – розповідає сусідка Ольги Труби.

Також Ольга Труба в 2011 році зареєструвала торговельний знак «У лісого Мацька». Під цим торговим знаком працює кафе в центрі Львова.

bezymyannyj8

Розкішне життя в соцмережах показує і дочка від першого шлюбу Романа Труби – Марта. Дівчина позує на тлі Вестмінстерського палацу в Лондоні, відпочиває взимку на елітному курорті Буковель, релаксує на пляжах екзотичних країн, катається на дорогих авто, демонструє недешевий годинник і духи. І це в той час, коли її батько заробляє 1600 гривень на місяць, а мати працює державним реєстратором в Західному експертно-технічному центрі Держпраці.

«У пана Романа є сімейний бізнес, зокрема ресторани. Можливо, він отримує доходи від цього бізнесу, тому що жити на 19 тисяч гривень на рік із сім’єю неможливо», – каже експерт Володимир Петраківскій.

Сумнівні доходи сім’ї – це вже сигнали для перевірок НАЗК, НАБУ, САП і власне ДБР.

Журналісти проекту «Викривач» протягом майже двох тижнів намагалися домовитися з Романом Трубою про інтерв’ю. Глава ДБР навіть дав згоду, але за станом на момент виходу програми інтерв’ю так і не відбулося.

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment