Чи оцінить ВРП всеукраїнський рекорд судді Соколова по затягуванню справ?

Як передають активісти із Чесного правосуддя, 14 червня 2023 року у Печерському районному суді має бути побитий всеукраїнський рекорд за кількістю безпідставних переносів розгляду однієї справи.

У цей день, за даними журналістів, суддя Олексій Соколов з вірогідністю 99% в черговий, 17-й раз, з вигаданої причини, перенесе розгляд резонансного позову 86-річної Зої Пивоварової до Приватбанку (судова справа № 757/13397/20). Тоді як сам розгляд триває вже п’ятий рік.

Попередні національні рекорди із безпідставного затягування справ, як зазначають колеги, належали суддям  Р. Галасюку (догана від ВРП), Л. О. Грибанової, яка за  це отримала попередження, та судді А. Б. Ковалю, який за саботаж отримав догану. Про обставини цих порушень йдеться у матеріалі про дисціплінарну практику стосовно практики затягування суддями термінів розгляду справ.

«Наша версія» також долучилася до челенджу ЗМІ, які слідкують та висвітлюють  епопею із розглядом позову З. Пивоварової, у якої, нагадаємо, Приватбанк вкрав депозитні заощадження всього життя (про це детальніше ми писали у матеріалі «ПриватБанк разом із суддею Соколовим вже п’ятий(!) рік затягують справу» (https://n-v.com.ua/pryvatbank-razom-iz-suddeyu-sokolovym-vzhe-p-yatyj-rik-zatyaguyut-spravu-shhodo-povernennya-depozytu-86-richnoyi-ukrayinky-advokat-vadym-chunzhyn/ )

Зокрема, згідно із законом про ЗМІ, редакція НВ спрямувала до Вищої ради правосуддя, до ВККСУ та до Ради суддів журналістський запит з проханням роз’яснити, що ж насправді відбувається, як до такого відноситься судова влада, що пропонується задля недопущення суддівського саботажу. Нижче всі бажаючі можуть ознайомитись власне із самим запитом.

Насамперед, журналістів, активістів, адвокатів, громадських діячів, котрі опікуються очищенням суддівської влади від корупції, цікавить як довго суддя може безкарно переносити розгляд справи. І чи має позивач хоч якийсь реальний і діючий важіль, щоб захистити своє конституційне право на справедливе правосуддя в розумні терміни.

Причому суддя Соколов, як витікає із зауваження адвоката по справі В. Чунжина, цинічно звинувачує у переносах саме сторону позивача, яка начебто постійно «не з’являлась на засідання», що і було «офіційною» причиною переносів. Але дані в протоколах засідання та журналах обліку свідчать, що зі сторони судді має місце банальне фальшування обставин, щоб прикрити власну неспроможність (чи небажання) виконувати суддівські обов’язки. Адже сторона позивача, як свідчать відмітки із розписом, завжди являється вчасно і заздалегідь.

Та чи варто дивуватись, зважаючи на те, що у 2019 році Громадська рада доброчесності вже виносила свій негативний вирок стосовно судді Соколова. А саме, йому інкримінували невідповідність критеріям доброчесності, а також,  в числі інших порушень, систематичне, цинічне і зухвале затягування термінів розгляду справ.

У світлі встановлення можливого всеукраїнського рекорду із затягування термінів розгляду справ, питання, що викладені у запиті, звучать як ніколи актуально. А в світлі гучних корупційних скандалів, що останнім часом трясуть суддівський корпус, реакція ВРП та ВККСУ на подібні зловживання, сподіваємося, буде швидкою і чіткою. А ми обіцяємо опублікувати відповіді на запит та повідомити, чи стався всеукраїнський рекорд судді Соколова за результатами розгляду 14 червня 2023 року.

Роман СКРИБИНСЬКИЙ

Sharing is caring!

Send a Comment