Керівництво Офісу генпрокурора відправили у відставку через суд по «ПриватБанку» — Віктор Чумак

Чумак: Ви пам’ятаєте, яка велика група депутатів у цієї людини, кому належав банк?

На 16 березня заплановане судове засідання у справі про реприватизацію «ПриватБанку», після якого, ймовірно, повернення банку колишньому власнику буде неможливо, заявив в.о. генерального прокурора Віктор Чумак. Він пов’язав відставку генерального прокурора Руслана Рябошапки з цим фактом.

В.о. генерального прокурора Віктор Чумак в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» увечері 6 березня заявив, що керівництво Офісу генпрокурора відправили у відставку через майбутній суду по «одному великому банку». Відео оприлюднив YouTube-канал Shuster online.

«Говорили про націоналізацію одного великого банку. А ви пам’ятаєте, яка велика група депутатів у цієї людини, кому належав банк?» — запитав Чумак у присутніх в студії. Він відмовився називати прізвище власника банку «з етичних міркувань», проте відповів ствердно на фразу колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки про те, що ця людина «дуже схожа на Ігоря Коломойського».

Чумак зазначив, що 16 березня буде проходити судове засідання у справі про реприватизацію «ПриватБанку». «Засідання буде майже фінальним. І якщо воно відбудеться, то повернути банк колишньому власнику буде неможливо», — підкреслив Чумак. Він додав, що саме з цієї причини керівництво Генпрокуратури потрібно було «викинути».

На позачерговому засіданні 5 березня Верховна Рада прийняла постанову про недовіру генпрокурору Руслану Рябошапці. «За» проголосували 263 народних депутати. Прийняття постанови означає відставку генпрокурора. Автори постанови про недовіру ставили в провину генпрокурору відсутність прогресу в справах екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, мера Львова Андрія Садового, замовчування ходу розслідування діяльності компанії Burisma і т.д.

Рябошапка виступив в парламенті зі звітом; в кінці промови він заявив: «Я не став нічиїм слугою. Був і є незалежним. А незалежного прокурора не можна примусити. Його можна тільки звільнити. Я йду. Але йду для того, щоб повернутися». Після цього він вийшов із сесійної зали, відмовившись відповідати на запитання нардепів.

Напередодні відставки президент України Володимир Зеленський назвав Рябошапку хорошим фахівцем, але на думку президента, він не показав результат.

Після відставки Рябошапки, за даними ЗМІ, у відставку подав і його перший заступник Віталій Касько. Інформація і про Рябошапку, і про Каська вже зникла з сайту Офісу генпрокурора. В.о. глави відомства до призначення нового керівника став Чумак. На своїх посадах, судячи з інформації на сайті відомства, залишаються замгенпрокурора Віктор Трепак та Гюндуз Мамедов і заступник генерального прокурора — керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

ДЖЕРЕЛО

Sharing is caring!

Send a Comment