Київ отримав шанс розвиватися за прикладом Лондона

Кличко порадили, як залучити інвестиції і організувати будівництво в Києві за європейськими стандартами

В «Інтерфакс» відбулася прес-конференція «10 порад для міського розвитку Києва». Своїм баченням перспектив впровадження передового європейського досвіду організації міського простору поділилися відомий британський архітектор Саймон СКОТТ, директор з міжнародного розвитку компанії Leslie Jones Architecture, Лондон і Віталій БОЙКО, експерт ринку нерухомості, засновник компанії Urban Experts, Київ.

IMG_0626

Приводом для зустрічі стало недавнє оприлюднення ексклюзивного партнерства між двома компаніями, яке дозволить британським архітекторам вийти на український ринок нерухомості. Міжнародна експертиза і світовий досвід лондонських архітекторів дасть поштовх для розвитку міського середовища та пожвавлення економіки.

«Для початку хочу привітати всіх українців з перемогою Джамали на «Євробаченні – 2016», – звернувся до присутніх Саймон Скотт. – Для кращого розуміння наших завдань, я хочу показати кілька проектів, які реалізовуватимуться в Британії нашою компанією. Ці приклади допоможуть краще зрозуміти можливості столиці України, адже трапляється, що умови і ситуація в Лондоні нагадують ті, що ми спостерігаємо в Києві». Показуючи слайди з реалізованими проектами, британський фахівець зазначив, що Київ має чудовий потенціал для якісного прориву в сфері міського будівництва.

«Головний принцип, який допоможе Києву стати в майбутньому комфортним європейським містом – це, щоб при розробці будь-якого архітектурного або інфраструктурного проекту, максимально ефективно поєднувати в гармонійному союзі різні об’єкти нерухомості. Багатофункціональні комплекси, які дозволяють об’єднувати потреби людей в комфортному житлі, транспорті, торговельній інфраструктурі – один із способів гармонійної організації міського простору», – розповів Саймон Скотт.

«Наше ексклюзивне партнерство з компанією Leslie Jones Architecture дозволяє безпосередньо задіяти передовий європейський досвід цивільного будівництва. Відтепер Київ та інші міста України отримають унікальну можливість розвиватися за кращими європейськими стандартами», – заявив на прес-конференції Віталій Бойко.

«Сьогодні Київ, незважаючи на непросту економічну ситуацію, як і раніше залишається досить привабливим для міжнародних інвестицій і, в першу чергу, в сфері будівництва і девелоперських проектів. Конкуренція за увагу інвесторів дуже висока, і вимагає ретельного комплексного підходу. Наша компанія має багатий досвід в реалізації масштабних девелоперських проектів, таких як ТРЦ «Ocean Plaza» і ТРЦ «Respublika».

ТЦ_Республика

При цьому ми зіткнулися з необхідністю працювати з іноземними архітектурними компаніями безпосередньо, адже це дозволяє досягти найвищого рівня і якості проектів і служить гарантією майбутнього успіху для інвестора. Так, разом з Саймоном, ми вже розробили ряд проектів, таких як ТРЦ «Blockbuster Mall», ТРЦ «Ocean Mall», і працюємо над концепцією розвитку центральних районів Києва, зони Дніпра, реконструкцією промислових зон, тощо.

Дуже важливо зберігати зелені зони, створювати пішохідний простір, і дбайливо ставитися до архітектурної спадщини, в чому також може допомогти неоціненний досвід Саймона з його проектами в Лондоні, де ситуація з дефіцитом простору і великою кількістю пам’яток історії ще більш складна, ніж у Києві.

Безымянный

Вважаю, що Києву необхідні принципово нові відносини між містом (владою), будівельними інвесторами і жителями. В першу чергу, мер міста повинен мати чіткий план дій, довіру людей і волю реалізовувати цей план крок за кроком, чого ми поки що не бачимо в Києві. Показовим є приклад Сінгапуру, де будівельні конкурси оцінюються не за ціною, а за оригінальністю ідеї, користю для людей і вигодою для міста. На жаль, поки Україна ще не може забезпечити інвестору прозорих і вигідних умов. Можливо, ключ до цього – прийняття в новій редакції «Закону про державно-приватне партнерство», що дозволить пожвавити потік інвестицій і приверне в країну міжнародні кошти.

В першу чергу, для роботи з інвесторами потрібен активний, високопрофесійний склад агентства і такий же якісний продукт, підготовлений на одному рівні з Лондоном або Дубаї. Саме завдяки цим складовим, нам вдалося привернути увагу міжнародних інвесторів, прикладом чого є перемога Києва в рейтингу MIPIM. Тепер наше завдання – виправдати цю довіру.

Не можу не відзначити мого давнього соратника, засновника Київського інвестиційного агентства Олега Містюка, який вже багато років плідно працює на цій ниві.

Поки в Києві не визначилися з Генпланом і остаточною стратегією розвитку, ми пропонуємо створювати високий рівень організації інфраструктури на окремих ділянках, в конкретних проектах, тим самим показуючи приклад європейської якості і стимулюючи економічну активність», – підсумував Віталій Бойко.

Sharing is caring!

2 thoughts on “Київ отримав шанс розвиватися за прикладом Лондона”

Send a Comment