На Херсонщині земельні рейдери засівали чужі ділянки вночі під прикриттям місцевої поліції

Напередодні в Чаплинському районі, Херсонської області на полях біля села Преображенка розгорнулась запекла боротьба між фермером Миколою Мартиновцем та земельними рейдерами. Зранку, 3 квітня, на ділянки, які у місцевих селян орендує СПрАТ «Водолій» (директор Мартиновець М.М.), приїхала техніка рейдерів з ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» (керівники брати Анатолій і Сергій Назарчуки та Валентин Сидоренко), з метою засіяти їх як власні.

«Як тільки я дізнався, що рейдери приїхали засівати наші ділянки, ми одразу викликали поліцію та поїхали на місце, — розповів по телефону правозахисникам з ГО «Чесне Правосуддя» Микола Мартиновець. По приїзді на поле, я дуже здивувався, коли побачив разом з рейдерами та їхніми найманцями під керівництвом Преображенського сільського голови В. Артюшенка, нового керівника Чаплинської районної поліції Дмитра Носова, який, наче агроном, керував маневрами трактора.

screenshot_1

Керівник Чаплинської районної поліції Дмитро Носов

Не зважаючи на те, що поліцію було повідомлено про те, що дії ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» — незаконні та підпадають під кримінальну відповідальність, поліція нічого не зробила, щоб припинити цей безлад. Було повне враження, що Носов працює у змові з рейдерами. Це викликає дуже велику занепокоєність і сумніви у спроможності місцевої поліції підтримувати закон та порядок навіть при тому, що рейдери відкрито погрожують мені фізичною розправою!» — зазначив Мартиновець.

Детальніше про ситуацію дивіться тут.

Дії рейдерів зняла на відео адвокат фермера Мартиновця Наталя Сидоренко, яка так і не змогла отримати зрозумілі пояснення, чому поліція не зупиняє рейдерів, а навпаки, допомагає їм порушувати закон.

Див. відео з місця подій:

Зрештою, спільними зусиллями селян та працівників СПрАТ «Водолій» Мартиновцю вдалося на якийсь час припинити злочинні дії рейдерів на полі. Але вночі трактори  приїхали знову та засіяли ділянки, які не мають права обробляти!

screenshot_4
Зважаючи на те, що на місцевому рівні рейдери давно домовились із владними структурами, керівництво правоохоронних органів України, а також Генеральна прокуратура, мають негайно втрутитись в цю ситуацію, щоб не допустити ескалації конфлікту, який може привести до непередбачуваних наслідків.

Нагадаємо, що боротьба СПрАТ «Водолій» (колишнє СПрАТ ім. Кірова) з рейдерами триває з 2016 року, коли фермер Мартиновець раптово дізнався, що більше як 1 000 га землі, яку він обробляв за договорами оренди, за підробленою довіреністю незаконно переоформили на рейдерів з ТОВ «Украгросолід Інтернешнл».

Джерело

Sharing is caring!

Send a Comment