На замітку волонтерам: чого боялась пані Шраменко, не допускаючи журналіста на проведення тендеру на закупівлю житла для учасників АТО?

080667358a31f558fa2f99b94b59869e6e5e8a4b

У Міноборони України минулого тижня непрозоро провели тендер. Директор департаменту капітального будівництва пані Шраменко доклала всіх зусиль, щоб не пустити на тендер єдиного журналіста, тим самим перешкоджала журналісту у його професійній діяльності.

Йшлося про закупівлю житла в регіонах України на суму 949 млн. гривень. Як бачимо, сума чималенька. І, зважаючи на тотальну безхатність наших військовиків, керівництво Капітального будівництва МОУ на чолі з пані Шраменко мало б переконати суспільство, що тендерні кошти на закупівлю житла для безхатченків в погонах, які власною кров’ю і життями захищають УКРАЇНУ, зараз розподіляються абсолютно прозоро, та й подальша доля тих бюджетних коштів – законна і чесна. Далі ми з розповіді незалежного журналіста та інформкоординатора Офіцерської громадської ініціативи «ЧИСТІ ПОГОНИ» Ігора РУДИЧА крок за кроком відтворимо як чиновники МОУ перешкоджали його професійній діяльності.

 456654

У Департаменті капітального будівництва Міноборони України воліють таємно проводити тендер розподілу 950 мільйонів гривень бюджетних коштів

– Дізнавшись про проведення тендеру на таку чималеньку суму – майже 950 млн. грн. – і пам’ятаючи, що в минулі роки на закупівлю житла для військовиків традиційно не було коштів, я надіслав листа в Управління преси та комунікації МОУ і попрохав сприяти моїй присутності на конкурсі. Отримавши зворотній дзвінок з Управління преси, я пояснив, що не очікую якогось великого сприяння, натомість хочу, щоб не перешкоджали.

Прибувши завчасно на КПП, я повідомив чергового про мої плани, показав редакційне посвідчення, посвідчення члена Спілки офіцерів України. Так чи інакше, ніхто не спромігся провести мене – у минулому журналіста Центральної телерадіостудії МОУ – на територію департаменту, тобто саме туди, де мали на конкурсі вирішити долю 950 млн. гривень.

Позаяк супроводжувати мене особливо ніхто не квапився, довелось потрапити в Департамент, де мали ділити сотні мільйонів – у присутності керівника громадської організації безквартирних офіцерів, полковника запасу. Вже в приймальні директорки Шраменко я повідомив секретарку про свою мету, отримав чарівну посмішку, «гаразд» у відповідь і наївно чекав на законний розвиток подій.

Ускладнення почались після того, як почув телефонну розмову юристки Департаменту, і зацікавивя, чому не треба візувати акт аудиту по Роздолу? Йшлося про нове житло для військовиків у Роздолі, що на Львівщині, і про проведення аудиту, акт якого не мав би бути підписаний. Тому я почав ці цікаві подробиці знімати камерою мобільного телефону. Показова деталь: чиновниця вела серйозну службову розмову не в кабінеті, а в коридорі. Відомо, що після Майдану в ключових кабінетах міністерств і відомств ведеться відео спостереження, тож чиновники воліють слизькі теми не обговорювати в кабінетах.

За якусь хвилину мені довелось вперше поспілкуватись з директоркою департаменту капбудівництва. Пані Шраменко пройшла повз мене по коридору, дізналась, що я журналіст, і одразу повідомила, що знімати мені не можна, і на конкурс «закупівлі житла в регіонах України на суму 950 млн. грн.» мене не пустять. Натомість, я повідомив чиновницю, що тоді вона потрапить в інші правові умови. Прямуючи по коридору, пані Шраменко зі швидкістю Брюса Лі завдала мені удару по мобільнику. (Цікаво, хто і як добирає таких спритних бюрократок? Чи бува ни менеджери Януковича провадять з ними тренінги?)

Далі відбулось феєричне змагання у спортивній ходьбі між журналістом і чиновницею поверхами ДКБ. Чиновниця лідирувала – журналіст наздоганяв. Відповідальна за капітальне будівництво п. Шраменко попросила чергового офіцера російською мовою: «Виведите этого человека». Черговий здивувався і спантеличено відповів: «Він же з вами прийшов». День у чиновниці явно не складався, якісь там зірки стали не так.

Наступною перешкодою у справі висвітлення розподілу 950 млн. бюджетних гривень стала ситуація на перепустковому пункті чергового Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ. Саме там, в залі на першому поверсі, мали перевірити, чи не пошкоджені печатки на пакетах з документами.

Пані Шраменко поквапилась дати вказівку – журналіста «не пущать». ЦІКАВО ЧИ ЗНАЄ ДИРЕКТОР ДКБ ПРО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В РАЗІ ПЕРЕШКОДЖАННЯ ЖУРНАЛІСТУ У ЗДІЙСНЕННІ ЙОГО ПРОФЕСІЙНИХ ОБОВ’ЯЗКІВ?

Далі до справи взявся пан, що назвався начальником адміністрації. Він припустив, що журналіст може бути сепаратистом. У відповідь на це були пред’явлені: три посвідчення – представника ПРЕСИ, Спілки офіцерів України і пенсійне пенсіонера Міністерства оборони України, а також паспорт громадянина України. Чиновник цим не задовільнився і влаштував міні-іспит журналісту:

– Хто голова спілки офіцерів України?

Розуміючи, що бюрократи ламають комедію, журналіст відповів і на це запитання, а ще назвав прізвище і військове звання минулого голови СОУ. Одним словом, «сепаратист» виявився добре підготовленим, щоб дізнатися найбільшу військову таємницю ЗСУ – ЯК РОЗПОДІЛЯЮТЬ В МІНОБОРОНИ БЮДЖЕТНІ МІЛЬЙОНИ.

«А потом про этот случай раструбят по BBC», – співав колись Володимир Висоцький. «Непущання» упертого журналіста тривали. До гри задіяли Управління преси та комунікації МОУ, зателефонувавши з мого мобільного.

Розмова виглядала наступним чином.

Чиновник: «Зараз тут у нас намагається прорватися натовп (журналіст був один, решта – учасники тендеру – безперешкодно долали «вертушку» – авт.). Чому ви дозволили пройти журналісту (натовп в цьому реченні уже кудись зник – авт.) на режимний об’єкт?»

В слухавці почали присягатися, що цього не дозволяли.

Журналіст: «А чому ви влаштували розподіл 950 млн. бюджетних коштів на режимному об’єкті?» (Якби хоч цей тендер був на закупівлю «Джавелінів», чи іншої зброї – можна було б зрозуміти таємність, натомість за дверима мали публічно оглянути конверти з паперами, що жодного стосунку до зброї не мали – авт.)

Так чи інакше, але я потрапив на конкурс і зробив кілька хвилин відеозйомки. Учасники тендеру не заперечували, щоб журналіст працював. Чого не скажеш про пані Шраменко – директорку ДКБ. Вона двічі відтерміновувала конкурс, чим здивувала учасників тендеру, які приїхали з різних регіонів України.

Врешті чиновниця поставила питання руба: або журналіст припиняє працювати і виходить геть – або конкурс на закупівлю житла в регіонах України для військовиків на суму 950 млн. грн. Вона, Шраменко, припиняє.

Присутні зрозуміли, що бюрократка не жартує – і чемно попросили журналіста увійти в їхнє залежне становище. На цьому журналістські спроби надати конкурсу хоч якоїсь прозорості закінчились. На КПП мене ще намагались якийсь час затримувати, однак невдовзі дозволили вийти за межі «режимного» об’єкту, де 9 вересня 2015 року розпочали процес розподілу 950 млн. народних гривень.

Деякі пояснення у справі, ну, дуже дивного конкурсу

1407401865_9

В оголошенні про проведення Конкурсу на закупівлю квартир вражають вимоги на закупівлю квартир на умовах пайової участі. Їх дві. І перша суперечить другій:

1. Наявність Декларації про готовність об’єкту до експлуатації або Сертифікату;

2) Ступінь готовності будинку вище 85 %.

Зрозуміло, що готовність об’єкту до експлуатації і Ступінь готовності вище 85 % – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Або команда пані Шраменко не розуміє різниці між часткою і цілим, або ж зараз об’єкти, тобто житло для військовиків, можна приймати і «готовим» на 86 % – врешті йдеться про пайову участь. Тоді постає запитання скільки це коштує?

От як раз з ціноутворенням в ДКБ МОУ – цікава історія. Так, зокрема, в Роздолі, Львівської області, Департамент капбудівництва МОУ може купувати квадратний метр за 10,4 тис. грн. Але в дуже слабенькому стані готовності – привіт від 86%! Тож військовики, які мусять заселитися в таке житло – нарікають на ДКБ не по-дитячому, а внутрішній аудит МОУ складає ну дуже веселенький АКТ (очевидно про нього в коридорі давала вказівки юристу ДКБ: не візувати! Бо «капець!»).

Що цікаво, за 14 кілометрів під Києвом можна купити готові квартири для військовиків і бійців АТО – навіть за 6,5 тис. грн. кв. м!

І це лише дещиця, м’яко кажучи, того ганебного стану, з яким довелось зіткнутись журналісту в ДКБ МОУ. Не дивно, що пані Шраменко вже не вперше проводить цей тендер. Результати минулих конкурсів виявились слабенькими. Бізнес не особливо квапиться співпрацювати з ДКБ, де «повна готовність» і «готовність на 86%» – всьо єдіно.

На останок, так би мовити, для повної ясності, варто розповісти, що керує всім цим капітально-будівельним неподобством пан Гусєв, заступник міністра оборони. Чомусь співпраця з панами Льовочкіним і Каськівим не завадила цьому пану потрапити на таку хлібну посаду вже в пост-майданне Міноборони.

Див.: http://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=815992.0

Коли Гусєва називають представником волонтерського десанту, безквартирні офіцери наливаються люттю і переходять на стиль Арго.

Ще у цій команді є пан Мельник, радник міністра оборони, який спромігся побудувати другу лінію укріплень в АТО за 900 млн. гривень.

Див.: http://newsradio.com.ua/2015_03_18/U-vart-st-oboronnih-sporud-zaklali-mozhliv-st-vkrasti-Rudich-4785/

Після візиту журналіста на Конкурс в ДКБ в Міноборони розпочався неабиякий переполох. Джерело в МОУ повідомило, що голову організації безквартирних офіцерів – полковника Самарцева, який дещо посприяв автору цього тексту, викликали на килим мало не до самого міністра Полторака.

Всі факти і подробиці, викладені тут, свідчать про одне: волонтерам є що і кого перевірити в Департаменті капітального будівництва Міністерства оборони України, сюди, на жаль, вони ще не дійшли…

Далі буде.

Оголошення №227/1/2562-НЕР

про проведення

конкурсу на закупівлю квартир

10498037_303508356489450_2085057138247613808_o

1. Замовник:

1.1. Найменування. Міністерство оборони України

1.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 00034022.

1.3. Місцезнаходження: Повітрофлотський проспект, 6, м. Київ, 03168.

1.4. Реєстраційний рахунок замовника: 35222201018611, 35229301018611, 35225101018611, 35217001018611.

1.5. Посадові особи замовника, уповноважені здійснювати зв’язок з учасниками (прізвище, ім’я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв’язку, e-mail): головний спеціаліст відділу планування та організації будівництва Департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України Коломійчук Наталія Анатоліївна, тел. (044) 271-12-92; факс: (044) 226-30-03, departamentbud@ukr.net.

1.6. Головний розпорядник коштів (повне найменування та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ): Міністерство оборони України, 00034022.

2. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета конкурсу: 949 739 218 (дев’ятсот сорок дев’ять мільйонів сімсот тридцять дев’ять тисяч двісті вісімнадцять) грн. 75 коп.

3. Адреса веб-сайту, на якому замовником розміщується інформація про закупівлю: www.mil.gov.ua, Конкурсна комісія з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир. Розділ “Державні закупівлі” –

4. Інформація про предмет конкурсу:

4.1. Найменування предмета конкурсу: закупівля квартир на вторинному ринку в регіонах України, закупівля квартир на умовах пайової участі в регіонах України.

4.2. Опис предмета закупівлі чи його частин: лот 1 – м. Київ (Святошинський та Шевченківський райони)-, до 40 квартир; лот 2 – м. Київ (Солом’янський та Голосіївський райони)-, до 40 квартир; лот 3 – м. Київ (Оболонський та Подільський райони)-, до 40 квартир; лот 4 – м. Київ (Деснянський та Печерський райони)-, до 40 квартир; лот 5 – м. Київ (Дарницький та Дніпровський райони)-, до 40 квартир, лот 6 – Київська область (смт. Гостомель та смт Коцюбинське)-, до 10 квартир; лот 7 – Київська область (м. Вишгород та м. Ірпінь)-, до 10 квартир; лот 8 – Київська область (Києво-Святошинський район)-, до 20 квартир; лот 9 – Київська область (м. Васильків та м. Біла Церква)-, до 15 квартир; лот 10 – Київська область (м. Бориспіль та м. Бровари)-, до 11 квартир; лот 11 – м. Вінниця -, до 85 квартир; лот 12 – Вінницька область-, до 50 квартир; лот 13 – м. Дніпропетровськ-, до 21 квартир; лот 14 – Дніпропетровська область-, до 20 квартир; лот 15 – Донецька область (м. Артемівськ)-, до 15 квартир; лот 16 – Донецька область (м. Краматорськ)-, до 15 квартир; лот 17 – Донецька область (м. Костянтинівка)-, до 15 квартир; лот 18 – м. Житомир-, до 45 квартир; лот 19 – Житомирська область-, до 20 квартир; лот 20 – Івано-Франківська область та м. Івано-Франківськ-, до 20 квартир; лот 21 – Закарпатська область (м. Мукачево)-, до 3 квартир; лот 22 – Закарпатська область (м. Ужгород)-, до 4 квартир; лот 23– м. Львів-, до 50 квартир; лот 24 – Львівська область-, до 30 квартир; лот 25 – м. Миколаїв-, до 35 квартир; лот 26 – Миколаївська область -, до 95 квартир; лот 27 – м. Одеса-, до 50 квартир; лот 28 – Одеська область-, до 95 квартир;

лот 29 – м. Полтава-, до 10 квартир; лот 30 – Полтавська область-, до 20 квартир; лот 31 – м. Рівне-, до 35 квартир; лот 32 – Рівненська область-, до 20 квартир; лот 33– м. Суми-, до 30 квартир; лот 34 – Сумська область- , до 25 квартир; лот 35– м. Тернопіль-, до 15 квартир; лот 36 – Тернопільська область – , до 10 квартир; лот 37 – м. Харків-, до 50 квартир; лот 38 – Харківська область-, до 30 квартир; лот 39 – м. Хмельницький-, до 15 квартир; лот 40 – Хмельницька область-, до 10 квартир; лот 41 – м. Чернігів-, до 40 квартир.

4.3. Строк поставки товарів (квартир): закупівля квартир на вторинному ринку до 30 жовтня 2015 року; закупівля квартир на умовах пайової участі до 20 грудня 2015 року.

5. Строк дії конкурсних пропозицій: 90 календарних днів.

6. Подання конкурсних пропозицій:

6.1. Місце: Повітрофлотський проспект, 28а, м. Київ, 03049, Департамент капітального будівництва, 4 поверх, кімната 414.

6.2. Строк: 09.09.2015 року.

6.3. Час: до 12:00 год.

7. Розкриття конкурсних пропозицій:

7.1. Місце. Повітрофлотський проспект, 28а, м. Київ, 03049, Департамент капітального будівництва, 4 поверх, кімната 403.

7.2. Дата: 09.09.2015 року.

7.3. Час: о 14.30 год.

8. Додаткова інформація: Конкурсна документація та зміни до неї розміщуються на веб-сайті www.mil.gov.ua, Конкурсна комісія з відбору пропозицій щодо закупівлі квартир. Основні умови договору: відповідно до вимог конкурсної документації. Розділ “Державні закупівлі” –

10514461_303508503156102_8422469456945593393_o

Вимоги щодо закупівлі квартир на умовах пайової участі:

– наявність Декларації про готовність об’єкта до експлуатації або Сертифіката;

– ступень готовності будинку вище 85%.

Для одержання перепусток, у разі необхідності отримання конкурсної документації в Департаменті капітального будівництва Міністерства оборони України та подання конкурсних пропозицій, в день, що передує дню розкриття необхідно до 15:00 години повідомити кандидатуру представників учасника за тел./факс: 271-12-92; 226-30-03. Перепустка надається при наявності паспорта.

 

 

Sharing is caring!

16 thoughts on “На замітку волонтерам: чого боялась пані Шраменко, не допускаючи журналіста на проведення тендеру на закупівлю житла для учасників АТО?”

  1. Слов просто не хватает. Пока там солдаты гибнут, а живым всем миром на лекарства люди сбрасываются,они за закрытыми дверями дележку устроили рты разинули. Морды у них от военных квартир не лопнут,столько лет на чужом наживаться.

  2. Подивитися по закупівлях – тих квартир як кіт наплакав! десь – 15, десь – 20. І це що, в нас стільки безквартирних військових? А хіба не сотні? Так навіть ці крихти від держави намагаються загребсти собі! Чого боїться пані Шраменко? А я вам скажу чого. – ШИБЕНИЦІ! Прямо у дворі ДКБ! А Гусєва – у дворі МО – бо точно теж у долі! Агов! Чесні офіцери! Добивайтеся свого, бо так і залишитеся на вулиці на все життя. Я особисто знаю, як це страшно…

  3. Полковнику Самарцеву – мої вітання! Давай, патріоте, згуртовуй офіцерів у боротьбі за те, на що ви заслуговуєте за роки військової служби. Візьміть як не калаш, так ганчірку, мітлу та відмийте від бруду та лайна хоча б цей Департамент! Нехай, суки, знають – більше ганьбити офіцерів їм не вдасться! Шраменко – Гусєв – і вся ваша тендерна мафія – час красти вийшов!

  4. Безграмотная Шраменко! Продажный Гусев! Зря вы так на журналиста! Это вам не те известные сливные бачки, которые дивным образом теперь обслуживают ВРУшных депутатов. Если офицерская рать, вся военная журналистика поднимется – лететь будете по ветру, как использованная по назначению туалетная бумага! Потому что “не фига так глядеть” – страна загибается, а вы, уроды, за закрытой дверью деньги тусуете, как карты – кому сколько украсть у офицеров. И не говорите потом, что АД вас не предупреждал! ))

  5. Журналісту хвала, хоч один пролив світло на цю крадіжку року. Цьому тендеру ганебні бісові свині з ДКБ МО дали гриф “таємний – дерибан”. Наші військові захищають Україну на передовій, а ми тут будемо захищати їх права. Так що начувайтеся Шмарки!!!

  6. Так до цього тендеру ще й відомий казнокрад Мельник лапу свою доклав! За 900 мільйонів другу обронну лінію побудував, ага… А вкрав скільки при цьому? Бачу, порча на ньому дуже страшна, національне прокляття покладено, тому імпотент він фінансовий, менш ніж від міл,ярду не збуджується. Пропоную всім разом зняти з Мельника не лише порчу, але й шкуру за такі тендери!

  7. В ДКБ МО таким часто промишляють. А які відкати вони отримують. 20% від вартості квартири треба їм перерахувати, щоб отримати свої заслужені квадратики. Там залишилося багато з підоплічників Яника.

  8. М-да… Наверное, что-то у нас действительно не так. Когда строили линии обороны, только ленивый об этом не говорил и не писал. А тут без малого миллиард! И куда? На жилье для людей в погонах! И такая хамская “секретность”! Журналисту – респект за то, что узнал об этом тендере и, не взирая на “режимность”, смог достойно заявить чиновникам из Минобороны о себе (и один в поле воин) и донести эту информацию до народа. Хотелось бы услышать г-жу Шраменко. Может у нее были веские причины на такое поведение? Но почему же молчат наши УКРАИНСКИЕ СМИ? Деньги-то из нашего, УКРАИНСКОГО, Бюджета! И предназначены для наших, УКРАИНСКИХ, воинов! А ведь наше войско – не вчерашнее безропотное быдло, а УКРАИНСКАЯ армия, которую долгие годы убивали, но которая все же смогла подняться с колен. И сейчас именно УКРАИНСКАЯ армия защищает покой каждой УКРАИНСКОЙ семьи, не взирая на географию нашей страны! Нельзя так с защитниками Родины!

  9. знову за старе: непрозорий розподіл коштів, без ЗМІ і громадськості. в таких випадках Кабмін має забезпечити відкриту процедуру.бо виходить так:хтось воює,а хтось мільйони заробляє

  10. Все это стало возможным, как раз с подачи общественности, офицеров которым не все равно в каких квартирах будут жить их побратимы и которым не нравится во что превратили департамент капитального строительства. Министерство обороны имея своих недостроев на половину общей очереди пускает деньги на ветер вместо того чтобы достроить уже существующее. Кроме того я не знаю чего госпожа Шраменко испугалась прессы – когда на процедуре открытия торгов как раз коррупционные схемы и не проводятся ведь присутствуют все конкурсанты и общественность, протокол проведения подписывают все кто присутствовал на тогах в том числе и я от общественности. На первой процедуре проверяют лишь готовность документов которые были поданы конкурсантами и то, что коныерты не вскрывались. а вот остальное в том числе и листы счастья конкурсантам по отлупу за какие то недостатки уже делают потом после закрытой работы комиссии и проверке данных объектов с выездом на место. Министр обороны тоже заинтересован в том чтобы жилье доставалось военнослужащим своевременно и в достойном выгляде, ведь ему придется а может и вместе с первым лицом вручать семьям ордера и что они там увидят? Он и заместители заинтересованы чтобы жилье поступало не единицами и десятками, а сотнями и тысячами, чтобы уже снять это ярмо безквартирья ведь сейчас не та ситуация когда можно сфальшивить и сказать , что бюджетом не предусмотрено, люди действительно воюют и отдают жизни и на каждый прием к министру и его заместителям приходят жены именно по этому сложному вопросу. да и Гусев занимаясь выбиванием бюджета, законов и постанов облегчающих жизнь военным положился на так званого помощника который вроде бы как от волонтеров и не должен был пробуксовать, но не тут то было. видать те кто приходят из бизнеса в первую очередь думают о бизнесе. очень не хочется что бы из за некоторых паршивых овец всех гребли под одну гребенку и останавливали процесс приобретения жилья. Нужно продолжать эту работу сменив лишь некоторых учасников этого процесса и отдав это в руки профессионалам при этом весь процесс контролировать общественности, а не один лишь этап дабы сделаь отметку якобы мы открыты. Спасибо тем волонтерам которые работают в этом департаменте действительно для людей встречаясь с застройщиками и объясняя, что ни каких откатов не будет и действительно государство заинтересовано в честной работе и сотрудничестве со строителями и убедительно просят фиксировать факты требований отката или процента за так называемую помощь в выигрыше – Вот это волонтеры. и если бы не было бы их мы бы могли и не заподозрить то, что находится за красивой оберткой. И если мы все не будем давать возможности пройдохам зарабатывать на чужих жизнях то думаю, что наша армия быстро поднимется с колен и гордо поднимет голову. Так, что контроль со стороны общественности послаблен не будет пусть даже не мечтают)))

Send a Comment