Нові Межигір’я «бідних» прокурорів Тернопільщини (ФОТО+ВІДЕО)

Корупція подібна проституції, тільки в останньому випадку жінки, які торгують своїм тілом, можуть знайти виправдання своїм вчинкам «приземленими» посиланнями на необхідність вижити й прогодувати дітей. Чиновники ж особливо «високого польоту», торгуючи своїм посадовим становищем або займаючись, м’яко кажучи, незаконною діяльністю, мають куди більш «піднесені» потреби у вигляді всіляких мерседесів і джипів, шикарних квартир і вілл, свого напівлегального бізнесу і нечуваних привілеїв.

І хоча розмір чиновницького апетиту прямо пропорційний статусу в ієрархічній драбині влади будь-який чиновник-корупціонер — вже точно державна повія.

Коїчіро Мацуура , Глава ЮНЕСКО

24 лютого в Тернополі тривала широкомасштабна операція НАБ, в ході якої провели близько 40 обшуків  правоохоронної верхівки області, доведено причетність до корупційних схем 11 правоохоронців. Правоохоронці задокументували факти систематичного вимагання хабарів за закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування. В СБУ стверджують, що правоохоронці встановили особи одинадцяти тернопільських правоохоронців, причетних до корупційної схеми. В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 КК України, проводиться понад сорок обшуків. “У заступника прокурора Тернопільської області вилучено понад 50 тисяч доларів, у заступника начальника головного управління поліції знайдено гранати і набої різного калібру та багато чого іншого”, – повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак

У службовому кабінеті заступника прокурора Тернопільської області Івана Антюка було вилучено п’ятдесят тисяч доларів США, за місцем проживання заступника начальника Головного управління поліції знайдено гранати та набої різного калібру та інше. Також працівники НАБУ обшукали робочий кабінет прокурора міста Тернополя Віталія Сідорова і заступника начальника Головного управління  Національної поліції в Тернопільській області Казимира Попіля.

Антюк Іван Петрович в даний момент займає посаду заступника прокурора Тернопільської області, також є старшим радником юстиції.  Народився Антюк Іван Петрович в 1977 році в с. Іване –Пусте Борщівського району Тернопільської області. У 1998 році закінчив Національну академію внутрішніх справ. З 1999 розпочав свою кар’єру з посади слідчого прокуратури міста Тернополя. У 2009-му році Антюка на пост прокурора Підволочиського району влаштував його товариш Сергій Банах, який якраз йшов з цього поста на підвищення, пізніше забрав його на посаду першого заступника прокурора міста Тернополя, а вже в 2014-му той же Банах «поступився» Антюку місцем в Тернопільській обласній прокуратурі. Цікаво, що і Банах прийшов на свою посаду аж ніяк не за високі заслуги, а завдяки своїм близьким стосункам з мером Тернополя Сергієм Надалом. Сам же Банах після звільнення без хліба не залишився, йому виділили містечко викладача у ТНЕУ. «Прокурорська правда»  писала про те, що Юрій Гулкевич був призначений на попередню посаду прокурора Бучацького району Тернопільщини по протекції екс-голови райдержадміністрації депутата- «регіонала» Василя Савки. Пізніше за протекції в. о. Генерального прокурора Олега Махніцького став прокурором Тернопільської області, а в 2015 році поступився посадою Олександру Мартинюку.

Судячи з декларації за 2014 рік, дохід заступника прокурора Тернопільського області Антюка Івана  Петровича всього – 187 548 грн. І більш нічого. Гол, як сокол по деклараціях. За всі роки прокурорської служби він  не заробив ні на житло, ні на авто. Однак, дивним чином Іван Петрович не проживає в гуртожитку, а ні на вулиці, він проживає у доволі престижному районі Тернополя по вулиці Чумацькій , 27 /8 у трикімнатній квартирі площею 93 кв. м. ( ціна 95 тис доларів) з видом на Тернопільський став. Власницею квартири і двох автомобілів: Toyota Camry 2008 року м в. і Toyota Auris 2011 року в. являється дружина прокурора Жанна Антюк (Строцень) – лікар-ревматолог ТОКП.  Постає питання- за які кошти лікар придбала дане майно?

Прокурорська декларація тут: http://declarations.com.ua/declaration/vulyk_31_144

Про  додатковий заробіток, вимагання хабарів у фермерів  прокурором Підволочиського району   Антюком та міліцією  розповів фермер Ігор Дацков. Після того, як підприємство Дацкова отримало 300 тис. грн. компенсації від держави, до фермера пригнав оперативник Кулініч і передав послання від слідчого прокуратури Олега Щербатюка і районного прокурора Івана Антюка, які вимагали 12 тис. дол. Як розповідає фермер, він і раніше регулярно давав хабарі прокуратурі, але це були невеликі суми, або ж натурпродукт. Величезну суму -12 тис. дол. фермер вирішив не платити. Тоді за непокору «закону» фермера покарали. Міліціонери били, ображали, голим змушували присідати, — каже фермер 30-річний Ігор Дацків. — І все через те, що не дав їм хабара.  Натомість прокурор Іван Антюк застосував нестандартні методи виховання непокірного селянина, порушив кримінальну справу проти Дацкова. Крім Дацкова постраждали ще п’ять фермерських підприємств, які в підсумку все ж піддалися тиску і відстебнули прокурору.

Інший випадок. Микола Шкарупа звернувся в органи міліції з заявою, що чиновник Тернопільської міської ради Луцик вимагав у нього гроші. Міліція зняла отримання хабаря на відео, але справа далі не пішла,бо блокувалася прокуратурою. Чому прокурор Антюк бездіяльний щодо отримання чиновником Луциком хабаря?

Більше того, Ігор Луцик пішов на підвищення – на посаду заступника начальника обласного управління Держземагентства. Чому ? Міський голова Тернополя Сергій Надал є кумом екс-прокурора міста Тернополя Сергія Банаха. Банах притягнув до прокуратури міста Тернополя Івана Антюка та і надалі має вплив на нього. Також Антюк колеги (так як раніше працював у слідстві) з  т.в.о. начальника ГУНП в Тернопільській області Олександром Богомолом. Антюк також дружить з заступником Богомола ( начальника ГУНП) Казимиром Попілем та прокурором м. Тернополя Віталієм Сідоровим . А  прокурор Юрій Барановський та екс-прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич є  кумами Антюка та працюють разом з ним в прокуратурі Тернопільської області. І список кумівських зв’язків можна продовжити. Чи не тому  не розслідуються, а «кришуються » корупційні оборудки та фальшуються справи на неугодних та тих з кого можна «заробити»?

http://realno.te.ua/novyny/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8C-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D0%B9/

Більше того на інваліда-підприємця Шкарупу Світлану постійно чиниться тиск зі сторони невідомих у цивільній формі, які представляються представниками міліції,  вимагають перевірити господарську діяльність  підприємця згідно ЗУ “Про міліцію “(тупість та незнання законів) та що пояснюють, що діють по вказівці міського голови Тернополя Сергія Надала?!

Неодноразово тернополяни пікетували прокуратуру Тернопільської області, виступали проти фальшування кримінальних справ,  вимагали здійснити належний прокурорський нагляд за незаконними діями міської влади, хабарництвом, знищенням парків, стадіонів, картингової траси , поновити всі кримінальні провадження щодо незаконної діяльності міської влади по КП «ТМ ШЕД» та доведення КП «ТМ ШЕД» до банкрутства та інших, перевірити резонансні справи по незаконному шахрайському заволодінню кінотеатром «Україна», «Перемога», незаконні забудови в м.Тернополі, забудова залізничного вокзалу,  відставки прокурорів режиму Януковича, притягнути до кримінальної відповідальності колишніх керівників облпрокуратури, які здійснювали репресії проти активістів Євромайдану, притягнути до кримінальної відповідальності, колишнього міліціянта, голову земельної комісії Тернопільської міськради  Гладкого Михайла та інших корупціонерів-хабарників за інвестиційні оборудки з землею в Тернополі, ініціаторів  фальшування справи на пенсіонера, депутата Довжанківської сільради Тернопільського району, ліквідатора авіарії на ЧАЕС Музику Михайла Романовича,  за напади на журналіста депутата, голови земельної комісії  Гладкого Михайла та голови Довжанківської сільради, члена Партії Регіонів Ткача (змінив прізвище з Коцьолок) Олега.

Але прокуроратура Тернопільської області сліпа і глуха! Адже потрібно за щось будувати собі нові Межигір’я ? Величезний новозбудований будинок прокурора Антюка, з високим парканом,  нашпигований камерами, з величезною дерев’яною будинком – лазнею, якого не вніс до своєї декларації Антюк , розташований  по вул. Дачна, 11 в селі Підгороднє Тернопільського району Тернопільської області ?  А власник земельної ділянки виявляється не Антюк, а (підставний)  Чуп М.М.? Отримати витяг з реєстру нерухомого майна на даний будинок не вдалося? Будинок не зареєстрований ? То за які кошти бідний прокурорішка Антюк збудував собі такі хороми? Можливо Антюк скаже, що за декретні дружини?  Також кидається в очі прокладений кусок асфальту саме біля цього будинку!

А це аж ніяк не 50 тисяч доларів знайдених працівниками  НАБУ! Чи не тому Антюк не дав відповіді щодо його не вказаного у декларації майна? Чому прокурори прокуратури Тернопільської області та інші корупціонери не вказують у своїх деклараціях награбованих  віл, машин та інше?

З сайту  https://ord-ua.com/2015/05/21/ternopilska-miska-rada-abo-50-vidtinkiv-sirogo-abo-operatsyiya-kolobok-shef-chto-delat-vsyo-propalo-abo-hto-spravzhnij-vlasnik-mista-ternopolya/ : «По Антюку тюрма давно плаче. Підняти справи, які він позакривав разом з мусорами і гаплик. А ще поритися в старих справах по Підволочиську і торбейшин буде повний. Банах тоді відмив Антюка, зробив своїм кумом але є ще багато свідків та справ в архівах. Якщо це все скласти, то пісець Антюку буде і його подєльникам!».

«Прокуратура міста Тернополя додумалась до того, щоб оскаржувати рішення громади, щодо переіменування Майдану мистецтв на Майдан Героїв Небесної сотні, – каже Ігор Василів, саме в той час пан Антюк був заступником прокурора міста Тернополя Віталія Сідорова. – Немає в вас «боржку» перед тими, що загинули на Майдані?»

Автомайдан  ще 16 березня 2015 року рекомендував збирати валізи прокурорам Гулкевичу і Антюку.

Аліса Пасько, Діана Пасько, Павло Кріс

На фото хатинка та службовий автомобіль Антюка:

Sharing is caring!

2 thoughts on “Нові Межигір’я «бідних» прокурорів Тернопільщини (ФОТО+ВІДЕО)”

Send a Comment