У Березані, що на Київщині, ліквідували Управління соціального захисту населення та позбулись його керівника

Складно сказати, кому з березанських чиновників першому спало на думку припинити діяльність Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради шляхом ліквідації. Але ідея сподобалася всім депутатам Березанської міської ради Київської області, адже внаслідок такої не надто складної процедури місцева влада отримувала нагоду позбутися незручного керівника – Тетяни Божок, яка до того ж є депутатом Березанської міської ради.

Тимченко

Володимир Тимченко

Чи вмер Гаврило, чи галушкою вдавило…

Про гострий язичок Тетяни Віталіївни начувані не тільки місцеві чиновники – уся громада міста, завдяки відеозвітам сесій Березанської міської ради, мала змогу спостерігати, як Тетяна Божок щоразу обстоює власну думку та ставить міському голові Володимиру Тимченку не вельми зручні запитання, словом, на все має особистий і незалежний погляд. От і вирішили місцеві можновладці присадити депутата, при цьому спосіб обрали досить дивний – припинити діяльність очолюваної нею установи, а саму Тетяну Божок… звільнити в зв’язку з ліквідацією Управління соціального захисту населення. Згорів сарай – гори і хата! Натомість створили нове управління – Управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради. Ото спритники!

І так гарно все складалося! 20 лютого 2018 року прийняли рішення Березанської міської ради № 457-46-VII «Про впорядкування структури виконавчих органів». Причому мотивація такого кроку вельми благородна – рішення приймалося з метою оптимізації структури виконавчих органів Березанської міської ради, підвищення ефективності управління соціального захисту населення. Згідно з п. 12 вказаного рішення, утворено Управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради.

божок1

божок2

Чи ж змінилися функції у новоствореного управління? Ні. Навіщо їм змінюватися? Досить й того, що в назві одне слово додали. Та ще ж яке значуще – «праці»! Читаєш – і вже від того слова на душі радісно робиться. Бо ж спробуй зараз ту працю відшукай. Куди не кинь оком, а так відразу й не вгледиш: кожен намагається з тебе шкуру здерти та не заплатити. А тут слово «праця» закарбоване у назві цілого управління!

Яких ще «новацій» запроваджено у новоствореній установі? Ого! Ось, наприклад, відповідно до штатного розпису ліквідованого Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради, станом на 01.03.2017 штатна чисельність працівників становила 31 одиницю, а відповідно до штатного розпису новоствореного Управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради – штатна чисельність працівників становить 36 одиниць! Ну й чим вам не оптимізація? Чим не ефективність управління?

Однак з такими прогресивними поглядами місцевої влади не погодився Київський обласний комітет профспілки. У постанові від 03.05.2018 № П-13-1 про розгляд листа голови Березанської міської ради Київської області Тимченка В.Г. від 16.04.2018 № 9-17-708 щодо погодження на звільнення орган профспілки зазначає, що ліквідація структурного підрозділу юридичної особи зі створенням чи без створення іншого структурного підрозділу не є ліквідацією або реорганізацією самої юридичної особи, а свідчить лише про зміну внутрішньої (організаційної) структури юридичної особи. Крім цього, профспілковий орган, з урахуванням представлених документів, дійшов висновку, що фактично має місце реорганізація управління, а не його ліквідація, а відтак, звільнення можливе лише у випадку скорочення чисельності штату, якого не відбулось. Словом, Київський обласний комітет профспілки дав зрозуміти міському голові Володимиру Тимченку, що великої різниці в тому, чи вмер Гаврило, чи галушкою вдавило – нема. Як не крути, а на справжню ліквідацію підприємства ніяк не схоже, а от на звичайнісіньку аферу, внаслідок якої комусь забажалось позбутися керівника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради Тетяни Божок, – так просто дуже.

Не так сталося, як гадалося

Усі крапки над «і» розставив Київський окружний адміністративний суд, до якого Тетяна Божок звернулася за захистом порушених прав. Суд визнав, що у даному випадку в Березані фактично мала місце не ліквідація юридичної особи публічного права по причині відмови держави від виконання завдань та функцій ліквідованого структурного підрозділу, а зміна структури державного органу шляхом перетворення Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради в Управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради. А оскільки посада керівника із штату Управління соціального захисту населення та праці виконавчого комітету Березанської міської ради не виключена, то працівника необхідно поновити. Тим більше, що й обласна профспілка своєї попередньої згоди на звільнення Тетяни Божок не надавала.

До того ж Виконавчий комітет Березанської міської ради не зміг надати жодних доказів стосовно того, що всі новопризначені працівники володіють більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці, мають більший стаж роботи порівняно з позивачем. Матеріали справи не містять і доказів відмови Тетяни Божок від запропонованих посад, які б відповідали її освіті, кваліфікації та досвіду роботи.

Розглянувши всі обставини справи, суд прийняв рішення: визнати протиправним та скасувати розпорядження виконавчого комітету Беразанської міської ради Київської області №64-к від 14.05.2018 року в частині звільнення Тетяни Божок з посади начальника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради Київської області; поновити Тетяну Божок на посаді начальника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Березанської міської ради Київської області та стягнути з Виконавчого комітету Березанської міської ради Київської області на користь Тетяни Божок суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу у розмірі 194 393,70 грн.

Не так для місцевої влади сталося, як на початку гадалося. Звісно, стягувати  кошти у розмірі 194 393,70 грн доведеться з багатостраждального місцевого бюджету. А от хто потім буде відшкодовувати збитки громаді за незаконні рішення?

Наталя КИРИЛЕНКО

Sharing is caring!

Send a Comment