«Європейський вибір» березанської влади

У своїй відповіді «Нашій версії» мер Березані Володимир Тимченко посилається на Закон України, який уже не чинний

тим-2

Міський голова Березані на словах, як колись Янукович, за Європейський вибір, а на ділі?

«Жителі Березані зробили європейський вибір подальшого розвитку України. Якби Парахнюк жив у Луганську, то він був би там національним героєм. Якби був у Львові, – то про нього вже давно забули б як його звати. Ми йому не нав’язуємо кримінальної відповідальності, але він не може керувати громадською організацією, яка фінансується із бюджету міста, яке зробило європейський вибір. А своїх опонентів – опозиціонерів, ворогів майже, фінансувати?.. Розумієте, такого просто не буває», – такими словами озвучив свою позицію міський депутат Юрій Іванчук на сесії Березанської міської ради, яка відбулася 4 серпня 2016 року, й на якій, зокрема, йшла мова про фінансування Ради ветеранів міста. Залишимо риторику виступу та амбіційність сказаного на сумлінні депутата Березанської міської ради й спробуємо розібратися у тому, який вибір зробили жителі Березані, та чи можна його вважати європейським хоча б на прикладі фінансування та проведенні будівельних робіт.

Іванчук Юрій

Депутат міськради Юрій Іванчук не хоче фінансувати «ворожу» йому раду ветеранів м. Березань

З легкої руки міського голови Володимира Тимченка наше місто перетворилося на суцільний будівельний майданчик. Перериті дороги, оголені тротуари, будівельні риштування мали б додавати жителям Березані впевненості у завтрашньому дні, бо ж розбудовується місто, живе, працює! Набуває європейського вигляду. Дивись, як так піде далі, то ще й носа втремо матінці Європі! Однак загартований сірою буденністю березанець не поспішає радіти з тих перетворень, ховаючи у рукав короткий смішок від побаченого.

«З чого б така недовіра до позитивних зрушень у розвитку міста?» – вирішили поцікавитись ми і звернулись з інформаційним запитом до Березанської міської ради з простим проханням – розповісти про виконавців будівельних робіт в місті Березані, а саме проведення ремонту покрівель у дитсадках «Сонечко» та «Ластівка», ремонтних робіт хірургічного комплексу Березанської міської лікарні, капітального ремонту площі міського будинку культури, поінформувати чи проводився конкурс серед будівельних організацій на виконання будівельних робіт та надати копії укладених договорів.

Відповідь для НВ

Потрібно віддати належне працівникам Березанської міської ради – відповідь не забарилася. Нас чемно повідомили, що конкурс серед будівельних організацій на виконання вищеозначених робіт не проводився, оскільки він… не передбачений ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель (із змінами внесеними згідно з Законом №1234-VІ від 06.05.2014р.)» «Ого! – подумалось. – З таким знанням законодавства ми не те що у Європі, ми й серед країн Африки будемо виглядати блідо! Адже Закон України, на який посилається міський голова Володимир Тимченко, не чинний. Зараз в Україні діє інший закон, який має назву «Про публічні закупівлі» і саме цим законом має керуватися у своїй діяльності міський посадовець». Але то такі дрібниці!

Привернула нашу увагу й та обставина, що копії договорів нам так і не надали. Але чомусь наївно поцікавилися у журналістів, мовляв, невже газеті «Наша Версія» недостатньо посилання на номера їх укладення? Довелось пояснити, що зовсім недостатньо і надіслали повторний запит.

І знову у відповідь «лист щастя» – довгоочікувані договори на проведення будівельних робіт, і знову неповні – без додатків локальних кошторисів, які є їхньою невід’ємною частиною. Що ж? Не будемо марно чекати. Давайте поки що розберемося з тим, що маємо.

Обережно!_Тривают__ремонтнi_роботи!

Обережно! Тривають ремонтнi роботи!

Отже, 18 квітня 2016 року Відділ освіти виконавчого комітету Березанської міської ради заключив два договори на виконання капітального ремонту будівлі дитячого ясла-садочка «Сонечко» (покрівля та вікна) та капітального ремонту будівлі ясла-садочка «Ластівка» (покрівля та вікна). Договірна ціна виконання робіт – 293 тис. 817, 88 грн. та 461 тис. 126, 75 грн. Виконавець – Дибка В’ячеслав Олексійович, що діє на підставі Витягу з реєстру платників єдиного податку платника № 1626563403602 від 18.01.2016 року. Як вам такий поворот справи? Людина зареєструвалась як підприємець 18.01.2016 року, а вже через три місяці на її долю випадає така несподівана радість у вигляді замовлення на загальну суму… 754 тис. 944, 63 грн. Ото пощастило!

Вивчаємо інший договір укладений 6 червня 2016 року. Цього разу на виконання ремонтних робіт хірургічного відділення Березанської міської лікарні. Замовник – Березанська міська лікарня в особі головного лікаря Луценка Володимира Вікторовича, виконавець – Богдан Андрій Олександрович, що діє на підставі Витягу з реєстру платників єдиного податку платника № 180/10-17-01 від 11.04.2016 р. О! Так у нас ще один власник щасливого джекпоту! Зареєструвався у квітні, а в червні – дарунок долі! Замовлення вартістю у 403 тис. 623,56 грн.!

Випадковість, яка повторюється двічі – не випадковість! А уже закономірність!

Ремонт_централ_ноi_площi_мiста

Ремонт центральної площi мiста

Та не зупиняймося – крокуємо далі стежкою пізнання істини. Вона, як відомо, терниста. Поцікавимося подробицями договору на виконання особливо вартісного замовлення – виконання капітального ремонту площі міського будинку культури. Замовник – Відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради в особі Клименко Світлани Володимирівни, виконавець – ТОВ «Дорпроектбудсервіс» в особі директора Погосяна Петроса Рубеновича, який діє на підставі Статуту підприємства та ліцензії від 03.11.2015 р. Ціна договору становить 1 млн. 349 тис. 736 грн.! Строки виконання робіт – 31.12.2016 року. Прямо бальзам на душу! А то березанці злякалися, що з таким активним початком будівельних робіт не настрибаються на тих ямах та ямочках біля будинку культури. А тут такі пристойні терміни! Особливо терміни гарантійні. Вони просто розчулюють. Гарантійний термін протягом якого підрядники В’ячеслав Дибка та Андрій Богдан у випадку виявлення якихось недоліків у роботі будуть ліквідовувати їх за власний рахунок, складає… 2 роки. Керівник ТОВ «Дорпроектбудсервіс» Погосян Петрос Рубенович у цьому плані виявився більш прихильним до березанців: гарантійний термін на виконання робіт його підприємством складає… 3 роки. Просто атракціон нечуваної щедрості! Особливо з огляду на те, що згідно із ст. 884 Цивільного кодексу України підрядник гарантує досягнення об’єктом будівництва визначених у проектно-кошторисній документації показників і можливість експлуатації об’єкта відповідно до договору протягом гарантійного строку, якщо інше не встановлено договором будівельного підряду. Гарантійний строк становить десять років від дня прийняття об’єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом. Але ж так говорить Закон! Яка дрібниця! Коли і кого це зупиняло? Березанську владу, яка заявляє про те, що жителі міста зробили європейський вибір, явно натякаючи при цьому на себе? Ні, її точно не зупинить. Тому замість впевненості у завтрашньому дні жителі Березані частіше відчувають гірке розчарування. Мовляв, якщо й прийшла Європа, то не тим боком…

Микола ПЕТРІВ

 

Sharing is caring!

One thought on “«Європейський вибір» березанської влади”

Send a Comment