У Києві рішуче закривають «наливайки», розпочали з Троєщини

«На території мікрорайону Троєщина найближчим часом будуть демонтовані усі «наливайки», що споюють киян алкоголем на розлив невідомого походження, якість якого більше, ніж сумнівна», – заявив директор Департаменту міського благоустрою Андрій Фіщук під час рейду по «чарочних» Троєщини.

Так, сьогодні відбулась друга виїзна інспекція по «наливайках» Деснянського району за участі народних депутатів Дмитра Білоцерковця та Борислава Берези, керівництва Департаменту міського благоустрою, КП «Київблагоустрій», а також місцевих активістів.

За результатами першого рейду, який відбувся місяць тому, було демонтовано 11 тимчасових споруд, що всупереч Рішенню КМР торгували алкоголем. Побачивши позитивний результат таких перевірок, кияни почали активно звертатись та надавати адреси все нових «наливайок», місцезнаходження яких, як правило, заплутане між житловими будинками. Тож сьогоднішній рейд був саме по таких болючих для місцевих жителів локаціях.

«Ми не «наливайка»! Ми солідне кафе, у нас є всі документи!», – наполягав працівник «чарочної», соромливо озираючись на постійних клієнтів, які пили із несвіжих пом’ятих пластмасових стаканів невідому рідину, смачно занюхуючи брудними рукавами; деякі зігрілися спиртом на розлив та солодко похропували на дерев’яних лавах «солідного кафе». У процесі перевірки було з’ясовано, що жодних документів, на які авторитетно спирався працівник, немає, – алкоголь продавався без сертифікації, тобто контрафактний, торгівля велась нелегально, з чорною бухгалтерією без касових апаратів, без реєстру журналу видатків та прибутків, про що й попросили скласти протокол у поліції, яка приїхала на виклик.

Виправдовуючи діяльність «наливайки», продавчиня озвучила шляхетну та аргументовану місію свого закладу: «Якщо вони не будуть пити у нас, то підуть пити горілку на дитячі майданчики!».

Місце розташування ще однієї, але вже демонтованої «чарочної», було знайти не складно, відразу на зупинці громадського транспорту. Ця «наливайка» розквітла та швидко укоренилась серед конкурентно слабких тимчасових споруд із соціальним функціональним призначенням: ремонт взуття і одягу, квіти.

«Підприємницька діяльність у тимчасових спорудах із соціальним функціоналом – це справжній мікробізнес, який активно підтримує київська влада. Це легальний бізнес, що веде підприємець, який є само зайнятим. Тобто сам створив собі робоче місце і своєю роботою є корисним для нашого суспільства», – прокоментував директор Департаменту міського благоустрою Андрій Фіщук.

За результатами виїзної перевірки народні депутати надали керівництву Департаменту міського благоустрою нові списки із новими адресами «наливайок» для перевірки законності їх діяльності та подальшого демонтажу.

«Мікрорайон Троєщина став стартовим по розчистці Києва від «наливайок». Така ж доля чекає на всі «чарочні» у кожному районі столиці!» – підбив підсумки перший заступник директора Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій.

Прес-служба Департаменту міського благоустрою для НВ

Sharing is caring!

Send a Comment