Київщина: місцеві вибори – восени. Фальсифікації і маніпуляції у Березані – зараз

Володимир Тимченко (у центрі) та Олег Сивак

Вітчизняні політологи стверджують: перемога на місцевих виборах тих чи інших політичних гравців продемонструє громадянам, кому насправді належатиме влада в країні. Не номінальна – реальна! І це розуміють усі, починаючи від майбутніх кандидатів на посаду міського голови і закінчуючи кандидатами у депутати міських рад. Тому боротьба за результат починається задовго до початку передвиборчих перегонів. І хоч імена головних суперників ще не оголошені, вже за їхніми підкилимними діями можна здогадатися, хто саме готується вийти на ринг…

Мешканці міста Березань були вельми подивовані подіями, які відбулися 4 лютого 2020 у приміщенні залу засідань Березанської міської ради Київської області. Під час пленарного засідання 84-ї сесії Березанської міської ради громадянка Олена Звєкова, секретар Березанської міської виборчої комісії Київської області (Політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ»), оголосила перед депутатами текст постанови №2 «Про реєстрацію обраного депутата Березанської міської ради Київської області Кованжи Дмитра Івановича». Зокрема, депутатів повідомили, що 18 січня 2020 року відбулося засідання Березанської міської виборчої комісії Київської області, де було ухвалено два рішення: постанова Березанської міської виборчої комісії Київської області «Про обрання Кованжи Дмитра Івановича депутатом Березанської міської ради Київської області» та постанова «Про реєстрацію обраного депутата Березанської міської ради Київської області».

Дмитро Кованжи і Олена Звєкова

Здавалося б, що в цьому незвичайного? А дивним виглядає те, що постанови Березанської міської виборчої комісії повністю сфальсифіковані, адже засідання Березанської міської виборчої комісії Київської області у 2020 році не скликалися. Більше того, секретар Березанської міської виборчої комісії Олена Звєкова не приступила до виконання своїх повноважень та навіть не отримала посвідчення члена Березанської міської комісії. Ба більше: ні секретар Березанської міської ради Олег Сивак, ні голова Березанської міської ради Володимир Тимченко не взяли до уваги лист голови Березанської міської виборчої комісії Наталії Кириленко, яка напередодні дізналася про сфальшоване рішення і негайно попередила про це Березанську міську раду.

Наталія Кириленко

Втім поведінка місцевого чиновництва викликає справедливу підозру у причетності до цієї махінації і посадових осіб місцевого органу самоврядування. Інакше, чим пояснити, що документ, на основі якого депутати приймали рішення, не мав печатки Березанської міської виборчої комісії Київської області? Службовим недбальством?

https://www.facebook.com/100022829773487/videos/648475305923456/

А чим пояснити ту обставину, що голові Березанської міської виборчої комісії Наталії  Кириленко навіть не надали слова, хоч того вимагали депутати Березанської міської ради Галина Рудківська та Тетяна Божок?

Тетяна Божок

Відповідь на це каверзне питання проста – бажанням міського голови довести до відома громадськості, що в громаді, яку міський голова сприймає як свою вотчину, господар – Володимир Тимченко. Як господар скаже, так і має бути. А закони? Закони для челяді. Поки він при владі, його влада безмежна.

У тій самій Березанській міській виборчій комісії Київської області три члени комісії орієнтовані виключно на нього. Яким чином? Найзвичайнісіньким. Головою місцевого партійного осередку ВО «Батьківщина» у 2018 році став… Сергій Володимирович Тимченко – син міського голови. І, як голова партійного осередку, він має право подавати кандидатури до складу виборчої комісії та відкликати їх!

Саме на підставі таких подань про заміну у складі територіальної виборчої комісії Сергія Володимировича Тимченка, 22 листопада 2018 року ЦВК України прийняла Постанову №224 «Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів», і Березанська міська виборча комісія Київської області відразу отримала трьох нових членів. А нові члени отримали посвідчення членів Березанської міської виборчої комісії Київської області… у штабі партійного осередку ВО «Батьківщина», яким керує Сергій Володимирович Тимченко. Яким чином вони туди потрапили та на якій підставі Сергій Тимченко ними розпорядився? Ці питання зайві. А от поцікавитись, чи віритимуть виборці оголошеним Березанською міською комісією результатам виборів, якщо її члени схильні до фальшувань та маніпуляції задовго до виборчих перегонів точно зайвим не буде.

Як стало відомо, наразі Березанським ВП Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області здійснюється досудове розслідування за кримінальним провадженням №12020110340000030 щодо вчинення правопорушень за ознаками ч. 1 ст. 358 Кримінального Кодексу України – «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів». Та чи дійде справа про фальшування рішень Березанської міської виборчої комісії Київської області до суду, невідомо.

За інформацією, отриманою з власних джерел нашого видання, місцева влада веде перемовини з місцевим партійним осередком партії «Опозиційна платформа – За життя» про заміну голови Березанської міської виборчої комісії Київської області Наталії Кириленко і в ролі посередників виступають вельми поважні особи «немісцевого значення». Одним з головних аргументів стала принципова позиція Наталії Кириленко. Мовляв, та виявилась занадто незговірливою особою, а це може позначитись на шансах кандидатів на місцевих виборах. Якщо сторони досягнуть певних домовленостей і голову Березанської міської виборчої комісії Київської області замінять, то кримінальне провадження, відкрите за її заявою, можна буде без зайвого галасу закрити. І березанці ніколи не дізнаються про інціаторів та виконавців фальсифікацій рішень Березанської міської виборчої комісії.

Ще ніколи постанови ЦВК України стосовно змін у складі територіальних виборчих комісій не викликали у журналістів нашого видання такого інтересу. Сподіваємося, не залишаться вони і поза увагою березанської громади. Адже заміна голови Березанської міської виборчої комісії Київської області Наталії Кириленко стане лакмусовим папірцем на зрілість громадянського суспільства.

Іван КАЛИТА

Sharing is caring!

Send a Comment