Через відсутність санкцій проти “Північного потоку-2” сенатори пригрозили блокувати кандидатів в Мінфін США

Група сенаторів-республіканців Конгресу США попередила, що заблокує двох кандидатів в Казначейство, якщо адміністрація не змінить свою позицію щодо “Північного потоку-2” і не введе нові санкції щодо проекту. Про це йдеться в листі сенатора Пета Тумі і 11 інших республіканців в Банківському комітеті Сенату на ім’я міністра фінансів США Джанет Йеллен, передає Інтерфакс-Україна.

“Газопровід” Північний потік-2 “безпосередньо завдає шкоди інтересам національної безпеки Сполучених Штатів і наших союзників і партнерів”, – заявили сенатори. Вони відзначили: “Якщо цей проект буде завершений, він посилить згубний вплив Володимира Путіна на Європу, дестабілізує тендітну безпеку України, і сприятиме подальшій російської агресії”

Сенатори загрожують виступити проти затвердження кандидатур Брайана Нельсона і Елізабет Розенберг, які були висунуті на посади в Мінфіні, пов’язані з реалізацією санкційних режимів. “Ми закликаємо Вас змінити курс по” Північному потоку-2 “і приєднатися до нас в справі захисту Конгресом європейських союзників і партнерів від зловмисної російської агресії”, – йдеться в посланні законодавців.

Як повідомлялося, минулого тижня Сполучені Штати Америки і Німеччина оголосили про домовленості щодо умов завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”. Пізніше на сайтах Держдепартаменту США і Міністерства закордонних справ Німеччини було оприлюднено спільну заяву “Про підтримку України, європейської енергетичної безпеки і кліматичних цілях”. У документі розкриваються деталі зазначеної угоди.

При цьому в Державному департаменті США заявили, що перед підписанням угоди з Німеччиною по “Північному потоку-2” США взаємодіяли з Україною і включили її внесок та ідеї в цю заяву. У свою чергу МЗС України заявив, що українська сторона не була долучена до переговорів і узгодження пакету домовленостей США і Німеччини, які дозволять завершити реалізацію “Північного потоку-2”.

Україна і Польща також оприлюднили спільну заяву, в якій підкреслили, що будуть працювати разом зі своїми союзниками і партнерами над протидією запуску “Північного потоку-2”, поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи безпеки, пов’язаного з газопроводом.

Раніше в травні Держдеп США відмовився вводити санкції щодо компанії-оператора газопроводу Nord Stream 2 AG, так як в адміністрації вирішили, що такі обмежувальні заходи суперечать національним інтересам США.

Президент США Джо Байден пояснив своє рішення вивести з-під санкцій належить “Газпрому” компанію-оператора будівництва “Північний потік-2” тим, що трубопровід вже фактично добудований, а також небажанням нашкодити відносинам США з Німеччиною. Ряд законодавці виступили з різкою критикою такого решенія.

Sharing is caring!

Send a Comment